OnePlus wreszcie kupiło domenę, którą powinno mieć!

Firma OnePlus w końcu kupiła adres strony internetowej, który powinna była mieć od początku istnienia – od teraz strona WWW firmy działa pod nową domeną.

Domena oneplus.com należy oficjalnie do OnePlus

Większość renomowanych witryn internetowych na świecie zarejestrowanych w domenie .com (najwyższego poziomu). W związku z tym, że nie ma to większego znaczenia historycznego, ludzie uważają, że domena, która kończy się na .com wydaje się bardziej oficjalna niż zakończona na .net lub .biz.

Oczywiście coraz więcej osób i firm korzysta z internetu, więc coraz trudniej jest zdobyć odpowiednią nazwę domeny – nie mówiąc już o tym, aby kończyła się na .com – często trzeba się zadowolić innym najlepszym rozwiązaniem.

OnePlus natknął się na ten problem, gdy po raz pierwszy próbował zarejestrować swoją stronę internetową, ponieważ domena oneplus.com była już zajęta i zbyt droga. Zdecydowano się wówczas hostować swoją witrynę pod adresem oneplus.net. Dzisiaj firma ujawniła, że ​​udało jej się w końcu uzyskać nieuchwytną nazwę domeny oneplus.com od poprzedniego właściciela za nieujawnioną kwotę (pewnie tanio nie było…) i przeniesiono swoją obecność online do nowej domeny. Dotychczasowa domena z rozszerzeniem .net przekierowuje teraz na oneplus.com.

Według Wayback Machine, poprzednim właścicielem domeny oneplus.com była firma OnePlus Systems, specjalizująca się w produkcji systemów do napełniania i kontroli pojemników. Wygląda na to, że firma używała domeny oneplus.com jako przekierowania do swojej głównej domeny oneplussystems.com od 2002 roku, więc zapewne pożegnano się z tym adresem z radością i niezłą sumką na koncie. Jeszcze wcześniej domena była własnością firmy o nazwie Net-tel w erze przed boomem dotcomów, kiedy „wielka trójka” była synonimem AT&T, MCI i Sprint.

Przeczytaj także: OnePlus 6 zostanie zaprezentowany 5 maja?

Według who.is zmiana własności domeny faktycznie miała miejsce w 16 marca br. lub wcześniej, ponieważ była to ostatnia aktualizacja informacji rejestratora.

Aby uczcić tę zmianę, OnePlus zamieścił oficjalne ogłoszenie na swoim forum. Fani są zapraszani do podzielenia się osobistymi ważnymi kamieniami milowymi, a wśród nich losowo zostanie wybranych pięciu zwycięzców, którzy otrzymają plecak i notebook OnePlus.

źródło: Android Police via Forum OnePlus