„Król Polki” czyli „The Polka King” na Netfliksie już 12 stycznia

Nowa komedia „The Polka King” jest oparta na faktach i pokazuje prawdziwą historię Jana Lewana – muzyka, który zawsze pragnął zasmakować „american dream”…

Król Polki (The Polka King na Netflixie 12 stycznia 2018 r.

Film „Król Polki” opowiada historię Jana Lewana, muzyka polskiego pochodzenia, który pragnie zasmakować amerykańskiego snu i nakłania fanów do zainwestowania w piramidę finansową. W rolą tytułowego bohatera wcielił się Jack Black, który wydaje się idealny do tej roli.

Na pierwszym zwiastunie filmu „Król Polki” (z ang. The Polka King) widzimy jak gwiazda filmu „Jumanji: Welcome to the Jungle”  poradziła sobie z trudnym zadaniem zagrania niezbyt pozytywnego Polaka.  Jan Lewan, urodzony w Polsce poszukiwacz marzeń, który staje się sensacją na scenie polki w Pensylwanii, zostaje przyłapany na oszukiwaniu inwestorów.

Jenny Slate (Landline) gra żonę Lewana, a Jacki Weaver jest dziką i komediową wersją jego matka, która mówi „Jeśli skrzywdzisz tę rodzinę, zniszczę Cię”… Wśród głównej obsady znaleźli się Jason Schwartzman i J.B. Smoove.

Zobacz także: TOP 24 najlepszych seriali wszech czasów Netflixa

Film wyreżyserowała Maya Forbes i jest współautorką scenariusza z Wallace’em Wolodarskim i inspirowany filmem dokumentalnym pt. „Człowiek, który miał być królem polki”. Premiera filmu odbyła się na styczniowym festiwalu filmowym w Sundance. Wśród recenzji pojawiają się mieszane opinie, niektórzy krytycy nazywają film w połowie udanym, prosta komedią albo po prostu jednorazową rozrywką.

Jak zawsze to widzowie ocenią ten film, jednak dla Polaków z pewnością będzie to ciekawe doświadczenie zobaczyć polskie akcenty i stereotypowy obraz prostego Polaka w Ameryce. Czy piosenka z filmu pt. Everybody Polka Polka okaże się hitem jak Jożin z Bażin? Posłuchaj poniżej -czujecie te słowiańskie rytmy?

Film ukaże się w serwisie Netflix 12 stycznia 2018 roku. Tutaj możesz obejrzeć zwiastun z  polskim lektorem.

źródło: Netflix, Nerdist – Jack Black’s “Everybody Polka Polka” Is Your Favorite New Song (Exclusive) | Nerdist