„Sea of Squares” logiczne morze kwadracików na iOS-a

„Sea of ​​Squares” to prosta relaksująca gra logiczna w 3D, w której musisz dopasować dwa lub więcej sąsiadujących ze sobą bloków tego samego koloru, aby je usunąć, dopóki nie wyczyścisz całej planszy.

Logiczna gra mobilna „Sea of Squares”

Gra logiczna „Sea of ​​Squares” studia Electrofish Interactive Ltd. to relaksująca pozycja, która pomoże Ci rozerwać po długim dniu. Jeśli spodobały Ci się takie gry jak Zirkel, Manowar czy Domino Drop, jest duża szansa, że polubisz „Sea of ​​Squares”.

Przez lata miałem do czynienia z setkami gier na iOS-a, ale jedynym gatunkiem, którego nigdy nie mam dość są gry logiczne. Podczas gdy lubimy się zrelaksować przy dobrej grze wideo, czasem warto stymulować szare komórki i sięgnąć po nieskomplikowane gry logiczne.

„Sea of ​​Squares” ma minimalistyczny design i ładny trójwymiarowy rendering  każdej kolejnej figury. Tło jest całkowicie czarne, co sprawia, że ​​kolorowe kwadraty i kostki ładnie kontrastują. Animacje są płynne, ale nie ma żadnej ścieżki dźwiękowej oprócz dźwięków kliknięcia i fanfar na zakończenie poziomu.

Przeczytaj także: Gra „Smash the Code” wciągnęła mnie na dobre!

Na czym polega rozgrywka w „Sea of Squares”?

W grze dostępne są trzy tryby gry: Relax (cztery kolory), Timekilling (pięć kolorów) i Challenging (sześć kolorów). W grze jest 116 różnych układów puzzli, które są duplikowane we wszystkich trzech trybach gry. Cel zawsze pozostaje taki sam, bez względu na to, którą tryb wybierzemy:  należy dopasować dwie lub więcej sąsiednich kostek tego samego koloru, dopóki wyeliminujemy wszystkie z planszy. Choć brzmi to łatwo, z każdym poziomem jest coraz trudniej.

Każdy z poziomów to inna figura, a im dalej zajdziemy tym bardziej wyrafinowane kształty, na przykład zwierzęta czy przedmioty codziennego użytku:

Poziomy od 85 do 95 (przykłady)
Poziomy od 85 do 95 (przykłady)

Sterowanie w grze jest proste i intuicyjne. Aby dopasować co najmniej dwa kwadraty lub sześciany, wystarczy dotknąć klastra składającego się z sześcianów tego samego koloru. Po ich usunięciu inne elementy odpowiednio się przesuwają, dając jeszcze więcej możliwości. A ponieważ gra jest w trójwymiarze, oznacza to więcej głębi i warstw w układach, więc można obracać całą układankę, przeciągając dwoma palcami.

Sterowanie w grze
Sterowanie w grze

Wykonanie gestu uszczypnięcia powoduje powiększenie lub zmniejszenie figury, co zapewnia dopasowanie najlepszego widoku sceny 3D.

Podobnie jak w przypadku większości gier logicznych, istnieje tutaj duża liczba powtórzeń, ponieważ zawsze można powrócić na niższy poziom, aby poprawić wynik.

Grałem w „Sea of ​​Squares” i z czystym sumieniem mogę polecić wam tę pozycję, szczególnie, że teraz jest dostępna za darmo w sklepie App Store. Regularna cena to 0,99 dolara (2,99 zł) i można ją pobrać na iPhone’a, iPada i komputery z systemem Mac:

Pobierz aplikację w sklepie App StorePobierz w Mac App Store