Gra „Smash the Code” wciągnęła mnie na dobre!

„Smash the Code” to prosta mobilna gra logiczna, która spodoba się osobom które lubią łamigłówki Sudoku, klasycznego Masterminda i gry gdzie trzeba pogłówkować nad cyferkami.

Smash the Code - gra mobilna

Całkiem przypadkowo natrafiłem na bardzo ascetyczną, ale jakże wciągającą grę mobilną na iOS-a o nazwie „Smash the Code”, którą napisał polski programista Piotr Sochalewski, który w swoim portfolio ma także inne ciekawe tytuły takie jak: Scrabbdict, leadball, Bloody Pressure, czy Vault – Keep your files hidden 4.

Przeczytaj także: Dot 2 Dot – połącz obrazki składające się z 1000 kropek

Jeśli podoba Ci się klasyczna gra Mastermind™, to „Smash the Code” na pewno przypadnie Ci do gustu. Ten tytuł ma najlepsze cechy klasycznych gier planszowych oraz zeszytowych byków i krów. Rozgrywka może trwać niecałe 2 minuty, więc doskonale sprawdza się, w autobusie, przystanku – ale wierzcie mi, po kilku rozgrywkach nie mogłem się oderwać!W „Smash the Code” można grać samemu lub przeciwko znajomemu, który siedzi obok Ciebie. Możecie grać na jednym urządzeniu. Gra dostępna jest tylko na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad lub iPod touch).

Na czym polega rozgrywka w „Smash the Code”? 5⃣5⃣2⃣1⃣🔠

Masz dziesięć prób, aby odgadnąć sekretny 4-cyfrowy kod (liczbę). Po każdej próbie otrzymasz podpowiedź, w postaci białych lub czarnych kropek, aby dowiedzieć się ile cyfr zgadłeś poprawnie i czy jakieś znajdują się na właściwej pozycji.

Białe kropki oznaczają, że wśród wytypowanych cyfr znajduje się odpowiadająca im liczba poprawie wytypowanych cyfr, ale nie są podane w prawidłowej kolejności.
Czarne kropki informują o liczbie prawidłowo umieszczonych cyfrach – oczywiście nie wiesz których :)

Screen z gry Smash the Code

zrzuty ekranu z gry

Najważniejsze funkcje:

  • tryb gry jednosoobowej
  • tryb wieloosobowy hot-seat lub jednoczesna rozgrywka na iPadzie
  • obsługiwana jest przez wszystkie urządzenia z systemem iOS 9 lub nowszym
  • Game Center: odblokowanie osiągnięć i rankingi

Zobacz jak grać:

W opcjach gry znajdują się ciekawe statystyki, z których możesz dowiedzieć się ile razy i w jakim średnim czasie prawidłowo rozszyfrowałeś kod, ile rozegrałeś rund (w tym wygranych i przegranych, z procentowym wyliczeniem sukcesu). Możesz także sprawdzić ile czasu w sumie grałeś. Gra ma bardzo prosty interfejs składający się z 10 wierszy na wpisanie kodu i dodatkowej kolumny z podpowiedziami.

Smash the Code kosztuje tylko 1,99 zł w sklepie App Store i możesz ją pobrać klikając na poniższy przycisk:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Łukasz Majchrzyk
Obserwuj