Gra „Smash the Code” wciągnęła mnie na dobre!

„Smash the Code” to prosta mobilna gra logiczna, która spodoba się osobom które lubią łamigłówki Sudoku, klasycznego Masterminda i gry gdzie trzeba pogłówkować nad cyferkami.

Smash the Code - gra mobilna

Całkiem przypadkowo natrafiłem na bardzo ascetyczną, ale jakże wciągającą grę mobilną na iOS-a o nazwie „Smash the Code”, którą napisał polski programista Piotr Sochalewski, który w swoim portfolio ma także inne ciekawe tytuły takie jak: Scrabbdict, leadball, Bloody Pressure, czy Vault – Keep your files hidden 4.

Przeczytaj także: Dot 2 Dot – połącz obrazki składające się z 1000 kropek

Jeśli podoba Ci się klasyczna gra Mastermind™, to „Smash the Code” na pewno przypadnie Ci do gustu. Ten tytuł ma najlepsze cechy klasycznych gier planszowych oraz zeszytowych byków i krów. Rozgrywka może trwać niecałe 2 minuty, więc doskonale sprawdza się, w autobusie, przystanku – ale wierzcie mi, po kilku rozgrywkach nie mogłem się oderwać!

W „Smash the Code” można grać samemu lub przeciwko znajomemu, który siedzi obok Ciebie. Możecie grać na jednym urządzeniu. Gra dostępna jest tylko na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad lub iPod touch).

Na czym polega rozgrywka w „Smash the Code”? 5⃣5⃣2⃣1⃣?

Masz dziesięć prób, aby odgadnąć sekretny 4-cyfrowy kod (liczbę). Po każdej próbie otrzymasz podpowiedź, w postaci białych lub czarnych kropek, aby dowiedzieć się ile cyfr zgadłeś poprawnie i czy jakieś znajdują się na właściwej pozycji.

Białe kropki oznaczają, że wśród wytypowanych cyfr znajduje się odpowiadająca im liczba poprawie wytypowanych cyfr, ale nie są podane w prawidłowej kolejności.
Czarne kropki informują o liczbie prawidłowo umieszczonych cyfrach – oczywiście nie wiesz których :)

Screen z gry Smash the Code
zrzuty ekranu z gry

Najważniejsze funkcje:

  • tryb gry jednosoobowej
  • tryb wieloosobowy hot-seat lub jednoczesna rozgrywka na iPadzie
  • obsługiwana jest przez wszystkie urządzenia z systemem iOS 9 lub nowszym
  • Game Center: odblokowanie osiągnięć i rankingi

Zobacz jak grać:

W opcjach gry znajdują się ciekawe statystyki, z których możesz dowiedzieć się ile razy i w jakim średnim czasie prawidłowo rozszyfrowałeś kod, ile rozegrałeś rund (w tym wygranych i przegranych, z procentowym wyliczeniem sukcesu). Możesz także sprawdzić ile czasu w sumie grałeś. Gra ma bardzo prosty interfejs składający się z 10 wierszy na wpisanie kodu i dodatkowej kolumny z podpowiedziami.

Smash the Code kosztuje tylko 1,99 zł w sklepie App Store i możesz ją pobrać klikając na poniższy przycisk:

Pobierz aplikację w sklepie App Store