Adaptacja „Ready Player One” na uroczym wideoklipie

Zespół GUNSHIP wydał teledysk zatytułowany „Art3mis & Parzival”, który jest pięciominutową adaptacją powieści Ernie’ego Cline’a pt. „Ready Player One”.

Kadr z teledysku zespołu GUNSHIP pt. „Art3mis & Parzival”

Kinowa ekranizacja powieści science fiction Erniego Cline’a pod tytułem „Ready Player One”wyreżyserowana przez Stevena Spielberga trafi do kin już 29 marca, a w Polsce 9 kwietnia 2018 r. Jednak już teraz możesz obejrzeć osobliwy animowany wideoklip zespołu GUNSHIP do utworu „Art3mis & Parzival”, będącego krótką adaptacją książki Cline’a.

Utwór opowiada historię związku dwóch postaci z książki Wade’a Wattsa (Parzival) i Samanthy Cook (Art3mis) oraz ich życia w uniwersum OASIS. Grupa GUNSHIP wydała teledysk do utworu, który okazuje się być dość bliską adaptacją książki.

Zespół wydaje się być idealny do tworzenia tego typu piosenek i filmów, swój pierwszy album wydali w 2015 roku, wraz z teledyskiem do ich pierwszego singla „Tech Noir”. Podobnie jak „Art3mis & Parzival” teledysk jest nostalgicznym zlepkiem filmów akcji i kultury lat 80.

Tak jak w powieści, animowany najnowszy teledysk jest także pełen odniesień do szerokiej gamy popkulturowych pułapek, nawiązań do lat osiemdziesiątych (plakat zespołu Duran Duran, plakat z filmu Szczęki, figurka Obcego), i postaci z kreskówek takich jak He-Man, She-Ra, Muppet Show czy Transformersi.

Oto przykładowe kadry z teledysku (kliknij na obrazek, aby powiększyć):

Kadr z teledysku zespołu GUNSHIP pt. „Art3mis & Parzival” (pokój - nawiązania do lat 80.)Kadr z teledysku zespołu GUNSHIP pt. „Art3mis & Parzival” (pokój - nawiązania do lat 80.)

Klip utrzymany jest w 16-bitowej animacji komputerowej, nawiązującej do prostej grafiki gier konsolowych. Dźwięk syntezatora z lat 80-tych doskonale uzupełnia całą historię i styl animacji, czemu wyraz podziwu dał też na Twitterze sam autor książki.

https://twitter.com/erniecline/status/972266855980326912

Wznowione wydanie książki „Ready Player One” ma ukazać się w Polsce 23 marca br. nakładem wydawnictwa Feeria, niecały tydzień przed światową premierą filmu w kinach.

Obejrzyj cały wideoklip:

Twórcy utworu promują utwór i nadchodzące wydanie drugiego swojego albumu, organizując przy okazji geekowy konkurs internetowy, w którym można wygrać pełnowymiarowy automat do gier typu arcade.

Ponieważ konkurs jest oldschoolowy, działa tylko w przeglądarce na komputerze – nie próbujcie na mobile’u :)  W tej zabawie musicie się wykazać znajomością filmów Monty Pythona.

Konkurs zespołu GUNSHIP

Zobacz także najnowszy zwiastun filmu:

źródło: GUNSHIP, The Verge, Twitter