„Alto’s Odyssey” już dostępny do pobrania ze sklepu App Store

Już można pobrać grę mobilną „Alto’s Odyssey” na iPhone’a, iPada i Apple TV – to przepiękny sequel „Alto’s Adventure”, który zapowiada się wielkim sukcesem wśród indie games tego roku.

Alto's Odyssey (iPhone screen)

Dzień przed zapowiadaną premierą gra „Alto’s Odyssey” pojawiła się do pobrania ze sklepu App Store. Ten fantastyczny tytuł należy do przygodowego gatunku typu „endless run” i został wydany przez niezależne studio Snowman .

Gra jest płatna i kosztuje w polskim App Storze 23,99 zł ale nie posiada żadnych reklam ani dodatkowych zakupów w aplikacji. Tytuł jest już od razu w pełni spolszczony, ale wersja językowa gry nie jest istotna, aby się dobrze bawić!

Premiera „Alto’s Odyssey” pierwotnie planowana była na lato zeszłego roku, ale w końcu wyznaczony nową datę na 22 lutego – w konsekwencji miłym zaskoczeniem było wydanie gry dzień wcześniej. Jest to kontynuacją popularnego „Alto’s Adventure” i powstała we współpracy studia Snowman i amerykańskiego artysty Harry’ego Nesbitta, pod szyldem Team Alto. Podobnie jak w oryginale, gracze muszą pomóc Alto zjechać z góry, choć tym razem zamiast śniegu mają pod deską piasek pustyni.

Piękna grafika i widoki tej prostej gry mobilnej zachwycą nawet najbardziej wybrednych graczy. Mechanika jest bardzo zbliżona do tej znanej z pierwszej części gry, lecz rozbudowana o dodatkowe opcje i rozszerzenia. W Odyssey pojawiły się także nowe elementy środowiskowe, jak wodospady czy latające balony.

Alto's Odyssey screen z gry w języku polskim

W drugiej części gry pojawił się nowy element mechaniki poruszania się po ścianach, umożliwiający Alto jazdę w tle. Może to pomóc graczom dostać się do wyżej położonych i trudnodostępnych miejsc, które bardzo łatwo można przegapić jadąc dolnymi trasami.

Oto moja rozgrywka już na Poziomie 16.

„Alto’s Odyssey” dostępny jest na razie na urządzenia z systemem iOS 10 lub nowszym (iPhone 5s, iPad Air, iPad Mini 3, iPad Pro, iPod touch i nowszymi urządzeniami) oraz na Apple TV. Gra zajmuje 205,9 MB i kosztuje 23,99 zł. Nie wiemy, kiedy pojawi się wersja na Androida, ale można spodziewać się, że nastąpi to w najbliższej przyszłości.

Pobierz aplikację w sklepie App Store