Zimowe gry doodle’owe w wyszukiwarce Google

Od 9 do 25 lutego w Google Doodle znajdziecie śnieżne minigry zimowe z okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu.

Google Doodle z okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu 2018

Z okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu w wyszukiwarce Google znajdziecie każdego dnia nową minigrę w stylu Google Doodle. W Doodle Snow Games można zagrać olimpijskie zwierzątka, które biorą udział w sportach zimowych.

Doodlowe Igrzyska Śnieżne

Witamy w dniu otwarcia Doodle Snow Games – pisze Google na blogu Google Doodle. Animowane doodle zawiera wiele zdjęć, które nawiązują do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, jest pingwin na nartach i wąż na łyżwach i do końca trwania zabawy najprawdopodobniej pojawi się cała załoga sportowa, aby stworzyć serię gier 17 Doodlowych Igrzysk Śnieżnych w wyszukiwarce Google.

Olimpijskie Doodle to nic innego jak minigry, znajdujące się w miejscu logo Google’a, w które można zagrać na komputerze tablecie lub smartfonie. Wszystkie prowadzą do wyników wyszukiwania na frazę: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018.

Całą serię stworzył zespół 14 osób, które zajmują się sztuką, programowaniem i dźwiękiem. Stworzyło także specjalną sekcję doodlową, w której znajdziecie zarchiwizowane wszystkie 17 minigier zimowych z serii Doodle Snow Games (pol. Doodlowe Igrzyska Śnieżne).

Zobacz także: Szczęśliwego Nowego Roku 2018 z Google Doodle!

Google Doodle Snow Games 2018

Do tej pory pojawiło się już 9 minigier, które znajdziesz na stronie Doodle Snow Games. Dzisiaj pingwiny grają w hokeja na lodzie :)

Doodle Snow Games 2018 #9 (17 lutego 2018)

Przeczytaj także o oficjalnej aplikacji mobilnej Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu 2018.

źródło: Google Doodle Blog