Uaktualnienie Kindle Firmware 5.9.2.0.1

Amazon wydało uaktualnienie oprogramowania dla czytników Kindle w wersji 5.9.2.0.1, które mogą zainstalować właściciele modeli Paperwhite 2 i nowszych.

Kindle Firmware update 5.9.2.0.1

W najnowszej wersji oprogramowania Kindle Firmware 5.9.2.0.1 Amazon dodało kilka zmian i nowych funkcji, które dostępne są w zależności od modelu. Aktualizację można zainstalować ponownie na wszystkich siedmiu czytnikach od 6. generacji w górę, czyli: Kindle 7 i 8, Kindle Paperwhite 2 i 3, Kindle Voyage a także Kindle Oasis 1 i 2.

Nową wersję oprogramowania dla swojego modelu można pobrać bezpośrednio na urządzeniu albo ze strony Amazon Software Update w sekcji Kindle E-readers.

Tylko czytniki Kindle Oasis 2 otrzymały nową funkcję Wyłączanie ekranu dotykowego (oryg. Disable Touchscreen), polegająca na możliwości wyłączenia ekranu dotykowego podczas czytania e-booków. Taka możliwość dodana została dla tego modelu, ponieważ trzymając urządzenie za wąską krawędź użytkownicy mogli przypadkowo przewijać strony.

Opcję Disable Touchscreen można włączyć podczas czytania e-booka w Menu (trzy pionowe kropki – menu szaszłykowe)Opcję Touchscreen można ponownie włączyć, wystarczy uśpić urządzenie i ponownie je wybudzić, albo zamknąć okładkę magnetyczną i ponownie ją otworzyć.

Disable Touchscreen w Kindle Firmware 5.9.2.0.1

W czytnikach Kindle Oasis 1 oraz Kindle 8 dodano aplikację Audible, która służy do słuchania audiobooków kupionych wyłącznie w sklepie Amazon.

Audible w oprogramowaniu Kindle 5.9.2.0.1

We wszystkich czytnikach Kindle z oprogramowaniem 5.9.2.0.1 dodano opcję Storage Management pozwalającą na łatwe zarządzanie pamięcią czytników. Aby z niej skorzystać należy udać się do Menu → Settings →  Device Options → Advanced Options →  Storage Management. Opcja Quick Archive pozwala na szybkie usunięcie nieużywanych plików od 1, 3 lub 6 miesięcy albo roku. Można też skorzystać z Manual Removal i ręcznie usunąć najcięższe pliki z urządzenia.

Jak zauważa Robert Drózd ze Świata czytników, jeśli zaznaczymy książkę, której nie ma w chmurze, a jest tylko na czytniku – nie zostanie usunięta. Robert posiadał na swoim Voyage próbną wersję książki wgraną po kablu i nie udało mu się jej usunąć.

Kolejną opcją na wszystkich urządzeniach jest Contact Us, dzięki której  użytkownicy mogą uzyskać szybką pomoc na temat funkcji czytnika oraz wysłać krótką wiadomość do obsługi technicznej Amazonu.

źródło: Świat Czytników