BANCOVO. nowy pośrednik finansowy online od Alior Banku

W ramach realizacji strategii „Cyfrowego buntownika” Alior Bank uruchamia BANCOVO. – w pełni cyfrową platformę pośrednictwa finansowego.

Bancovo. nowy pośrednik finansowy online

Dzięki nowej platformie BANCOVO. użytkownicy będą mogli uzyskać w trybie online dostęp do rzeczywistych ofert wielu banków i firm pożyczkowych. Głównie pożyczek gotówkowych oraz kredytów hipotecznych i ubezpieczeń. Zastosowane w BANCOVO. innowacyjne rozwiązania pozwolą sfinalizować zakup w kilka minut.

Od 20 grudnia 2017 roku startuje faza friends and family skierowana do wybranych klientów, natomiast wdrożenie rynkowe platformy zaplanowano na przełom stycznia i lutego 2018 roku.  Alior Bank planuje zainwestować w ten projekt 30 mln zł, w 2020 roku ma sprzedać 2-3 mld zł kredytów.

Polacy powszechnie robią zakupy przez internet, rezerwują wakacje, natomiast w sferze finansów do tej pory mogli skorzystać głównie z usług bankowości internetowej. Według badań firm consultingowych realizowanych na potrzeby projektu, tworzący się rynek pośrednictwa online w Polsce wchodzi w fazę dynamicznego rozwoju i już w 2020 roku osiągnie około 10 proc. udziału w sprzedaży kredytów. Dla przykładu Quicken Loans, największy pośrednik online w Stanach Zjednoczonych, w zeszłym roku sprzedał kredyty hipoteczne o wartości 96 mld dol. i jest drugim co do wielkości graczem na rynku.

BANCOVO. jest odpowiedzią na trendy rynkowe i potrzeby klientów, którzy przenoszą się do świata online. Platforma umożliwia im uzyskanie pożyczki online w prosty i przyjazny sposób. W ciągu minuty klient otrzyma do wyboru realne oferty banków i firm pożyczkowych, a dzięki transparentnej prezentacji będzie mógł wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Umowa zawierana jest przez internet  w dogodnym dla klienta miejscu i czasie oraz z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Bancovo. - oferty pożyczkowe na jednej platformie

Przeczytaj także: „Cyfrowy buntownik” – Alior Bank zapowiedział strategię do 2020 r.

W pierwszym kwartale na platformie dostępne będą oferty sześciu instytucji finansowych: InBank, Alior Bank, Wonga.com, Happi Pożyczki, TakTo Finanse i SuperGrosz. Kolejne integracje z bankami i firmami pożyczkowymi są już w toku. Plan integracji zakłada podłączenie minimum trzech nowych podmiotów kwartalnie.

W ciągu najbliższego roku  wdrażane będą nowe funkcjonalnościami zapewniające dostępność pożyczek na „one click” oraz nowe metody autentykacji klienta. W drugiej połowie 2018 r. oferta produktowa będzie sukcesywnie wzbogacana nowymi rozwiązaniami, takimi jak kredyty hipoteczne, oferta dla przedsiębiorców, a także ubezpieczenia i produkty inwestycyjne. Nowy serwis aspiruje do roli centrum finansów osobistych. Rozwiązanie jest skalowalne, posiada otwartą architekturę, co pozwala na szybką implementację platformy w innych krajach.

Bancovo. - screen strony

Nazwa projektu określa w sposób jasny i jednoznaczny finansowy profil działalności firmy. Pochodzi od przysłówka „bankowo”, który oznacza mocne i pozytywne zapewnienie, a w tym przypadku, że klient będzie miał możliwość wyboru najlepszej dla siebie oferty kredytu bankowego lub pożyczki. BANCOVO. jest też na tyle uniwersalną nazwą, że kategorię usług, w której działa firma, bez problemu zrozumieją odbiorcy z rynków zagranicznych. Co jest nie bez znaczenia, biorąc pod uwagę przyszłe plany spółki. Tagline „wybierzesz właściwie” wskazuje na podstawową korzyść, jaką otrzymują klienci – przejrzyste porównanie rzeczywistych ofert i możliwość wyboru tej najlepszej jednym kliknięciem.

Wprowadzenie projektu na rynek wspierane będzie szeroką kampanią medialną. Więcej informacji jest dostępne na stronie www.bancovo.pl.

źródło: informacja prasowa