Vivo wyda pierwszy telefon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Pierwszy smartfon z czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z wyświetlaczem zostanie wydany przez Vivo.

Vivo wyda pierwszego smartfona ze zintegrowanym czytnikiem odcisków palców w ekranie

Na początku tego tygodnia firma Synaptics ogłosiła, że ​​rozwiązała problem z osadzaniem czujników odcisków palców w wyświetlaczach i masowo produkuje technologię dla jednego z top 5 sprzedawców smartfonów. Teraz znamy nazwę tej firmy. Telefon Vivo będzie posiadał inteligentny czujnik Synaptics Clear ID.

W artykule dla Forbesa, analityk Patrick Moorhead opisał swoje doświadczenia z przedprodukcyjnym telefonem Vivo wyposażonym w tę technologię. Moorhead opisuje czujnik jako „szybki i prosty”. Samo Synaptics twierdzi, że nowa technologia jest dwa razy szybsza niż rozpoznawanie twarzy 3D, takie jak rozpoznawanie twarzy Face ID od Apple’a. Chociaż trudno jest to zamierzyć, biorąc po uwagę różne mechanizmy, które każdy z tych systemów wykorzystuje w praktyce.

Integracja czujnika linii papilarnych z wyświetlaczami jest postrzegana jako sposób na wygodne uwierzytelnianie biometryczne na smartfonach nowej generacji. Apple zdaje się porzuciło już czytniki odcisków palców wraz z wprowadzeniem Face ID w iPhone’ie X.

Vivo jednak zdecydowało się dalej iść w to rozwiązanie i zaprezentowało w tym roku prototyp wyświetlacza z czujnikiem odcisków palców Qualcomm, ale mówiło się, że jest on zauważalnie powolny.

Vivo może nie być pierwszą firmą, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o dużych producentach smartfonów, ale jest to jedna z największych marek telefonów na świecie. Wśród największych sprzedawców w tej branży Vivo zajęło piąte miejsce w raporcie IDC za pierwszy kwartał 2017 r., podczas gdy w drugi kwartał spadło na miejsce szóste. Niedawny sukces Vivo w Indiach sprawia, że ​​zajmuje trzecie miejsce w tym kraju.

Zobacz także: TOP 5 najlepiej sprzedających się smartfonów w 3 kwartale 2017 r.

źródło: The Verge