Microsoft zabija Windows 10 Mobile i wcale mnie to nie dziwi

Windows 10 Mobile firmy Microsoft miał podbić rynek smartfonów, a tymczasem ledwo odbija się od powierzchni, teraz nastaje jego koniec.

Firma Microsoft poinformowała, co nie jest wielkim zaskoczeniem dla śledzących losy Windows Phone’a, że kończy prace nad rozwojem swojego mobilnego systemu operacyjnego Windows 10 Mobile. Dotychczasowi użytkownicy tego niszowego produktu będą nadal otrzymywali poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń. Jednak nie mają co liczyć na nowe funkcje i sprzęt,  które już nie będą rozwijane i produkowane.

Informacja prowadzi tylko do jednego wniosku, że jest to koniec mobilnego systemu Microsoftu.. Prawda jest taka, że ta informacja dotknie tylko bardzo małą liczbę użytkowników.

Przeczytaj również: Mamy duopol na rynku mobilnych systemów operacyjnych

Według danych z netmarketshare.com, system Windows 10 Mobile ledwo unosi się nad powierzchnią w porównaniu duopolem Androida i systemu iOS. Mobilny Windows 10 osiągnął najwyższy udział 1,13 proc. w czerwcu 2016 roku. Udział ten znacząco zmniejszył się i obecnie utrzymuje się na poziomie 0.3 proc. – to chyba nie jest wystarczający powód do zadowolenie dla Microsoftu…

Udział systemu Windows 10 Mobile (2016-2017)
Udział systemu Windows 10 Mobile (2016-2017)

źródło: Statista – Microsoft Kills Windows 10 Mobile