iOS 11.0.1 z poprawkami błędów i udoskonaleniami

Apple wydało dzisiaj poprawkę systemu iOS 11.0.1, naprawiającą najczęstsze błędy, które znalazły się w finalnej wersji.

Uaktualnienie iOS 11.0.1 (iPhone, iPad)

Dokładnie tydzień od wydania finalnej wersji mobilnego systemu operacyjnego iOS 11, firma Apple wydała dzisiaj sporo ważącą aktualizację iOS 11.0.1 (15A402) – wielkość pliku aktualizacyjnego wynosi około 280 MB. W opisie poprawki czytamy, że zawiera ona poprawki błędów i udoskonalenia dla iPhone’a lub iPada.

Wydanie aktualizacji iOS 11.0.1 nie jest wielkim zaskoczeniem i jest prawdopodobnie odpowiedzią na największe problemy i błędy napotkane w ciągu ostatniego tygodnia przez użytkowników urządzeń z systemem iOS 11. Pojawienie się uaktualnienia tak szybko nie jest niczym niezwykłym i po jego zainstalowaniu użytkownicy powinni odczuć różnicę, jeśli chodzi o żywotność baterii i samo działanie systemu.

Właściciele iPhone’ów i iPadów zgłaszali wiele problemów z wiązanych z systemem iOS 11, od stosunkowo prostych problemów związanych wydajnością i czasem pracy na jednym ładowaniu aż po problemy z programem pocztowym Mail i współpracy z Office 365, Outlook lub Exchange 2016. W przypadku tych ostatnich problemów Apple przyznało, że błąd występował i razem z Microsoftem pracowano nad rozwiązaniem problemu.

Wygląda na to, że wersja 11.0.1 rozwiązuje ten i inne problemy, które zgłaszali właściciele urządzeń z zainstalowaną najnowszą wersją oprogramowania systemowego Apple’a.

Osoby, które wstrzymywały się z instalacją pierwszego wydania systemu, będą mogły zainstalować iOS-a 11.0.1 z mniejszym prawdopodobieństwem, że napotkają wspominane błędy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wraz z tym buildem Apple wyeliminowało największe problemy.

Jak zainstalować aktualizację iOS 11.01?

Aktualizację iOS 11.0.1 można pobrać jako aktualizację OTA (over the air) z poziomu Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienie lub za pomocą programu iTunes, po podłączeniu urządzenia do komputera.

Uaktyalnienie systemu iOS 11.0.1 w trybie OTA
Uaktyalnienie systemu iOS 11.0.1 w trybie OTA

PoUaktualnienie dostępne jest na urządzenia:

  • iPhone SE, 5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus
  • iPhone10,4 (iPhone 8)
  • iPhone10,5 (iPhone 8 Plus)
  • iPad Pro (10.5 cala), (12.9 cala 2. generacji)
  • iPad (9,7 cala)
  • iPad Air 2, mini iPad 4, mini iPad 3
  • iPad Pro (9,7 cala 1. generacji)
  • iPad Pro (12,9 cala 1. generacji)
  • iPad Air 1, mini iPad 2
  • iPod touch (6. generacji)

Aktualizacja:

Nie wiem jak w innych sieciach komórkowych w Polsce i na świecie, ale pod iOS-em 11.0.1 w sieci Orange nadal odbieranie i wysyłanie MMS-ów działa tylko wtedy, gdy rozłączymy się z siecią Wi-Fi.

źródło: Apple