Wyniki testów wytrzymałościowych modeli iPhone’a 8

Sprawdź, jak radzą sobie nowe modele iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus w testach wytrzymałościowych przy różnego rodzaju upadkach.

Wyniki testów wytrzymałości na upadek: iPhone 8, iPhone 8 Plus i Galaxy Note 8 - porównanie
Wyniki testów wytrzymałości na upadek: iPhone 8, iPhone 8 Plus i Galaxy Note 8 – porównanie

Według firmy Apple szkło używane w nowych iPhone’ach 8 i 8 Plus jest najbardziej wytrzymałym szkłem, jakie kiedykolwiek używano w smartfonie, ale i tak nie pomogło oprzeć się rozbiciu przy wielu próbach upuszczenia.

SquareTrade, firma oferująca rozszerzone gwarancje na urządzenia elektroniczne, przeprowadziła testy wytrzymałościowe przy upadku na telefonach iPhone 8, iPhone 8 Plus, a także w celach porównawczych Galaxy Note 8, który również posiada szklaną obudowę.

Oba modele iPhone’a 8 oraz Galaxy Note 8 były rozbite na wszystkich stronach po każdym pojedynczym badaniu upadku, w tym przednie i tylne upadki z różnych wysokości. Każdy test przeprowadzono był przy użyciu tego samego sprzętu.

Ostatecznie Square Trade przyznało iPhone’owi 8 aż 67 punktów, iPhone 8 Plus osiągnął 74 punkty, a Galaxy Note 8 otrzymał 80 punktów. Według punktacji niższe ryzyko stłuczenia osiągnęły iPhone’y 8 i 8 Plus, a Galaxy Note 8 wysokie ryzyko stłuczenia. Galaxy Note 8 okazał się gorsza, ponieważ po niektórych próbach nie można było korzystać już z urządzenia, podczas gdy iPhone 8 i 8 Plus wciąż działały pomimo stłuczonej obudowy i wyświetlacza.

YouTuber JerryRigEverything zrobił również swoje testy, upuszczając iPhone’a 8. Smartfon przeżył upadek z wysokości kolan, było OK jeszcze przy upadku z wysokości pasa ponieważ upadł na aluminiowa ramę, ale szkło pękło przy drugiej próbie.

Inny test, który porównywał iPhone’a 8 Plus do iPhone’a 7 Plus, wykazał, że iPhone 8 Plus rozbił się po pierwszym upadku. iPhone 7 Plus przeżył spadek na obudowę – nie dziwi to wcale zwłaszcza, że tylna część siódemki zrobiona jest z aluminium..

Testy upuszczania smartfonów nigdy nie są miarodajne i wiarygodne ze względu na wiele zmiennych związanych z urządzeniem, ale jest oczywiste, że nawet przy użyciu najbardziej wytrzymałego szkła używanego w smartfonie, iPhone 8 i iPhone 8 Plus są bardziej podatne na potłuczenia niż iPhone’y poprzedniej generacji.

Podczas gdy obie strony iPhone’ów 8 są  wykonane ze szkła, naprawa stłuczonego wyświetlacza lub obudowy może sporo kosztować…

źródła: Square Trade – iPhone 8 and 8 Plus Breakability: How Did The New Glass Back Hold Up? via MacRumors