„Osmosis” – nowy francuski serial sci-fi od Netflixa

Netflix zapowiedział swój nowy serial pt. „Osmosis” o aplikacji randkowej, która może dopasować partnerów ze 100-procentową dokładnością.

Osmosis- Netflix serial oryginalny

Jedną z ważniejszych rzeczy związanych z globalna ekspansją Netflixa jest umożliwienie widzom oglądania nowych seriali, filmów i programów telewizyjnych wyprodukowanych w innych krajach. Francuscy subskrybenci na przykład, zobaczyli w zeszłym roku pierwszy lokalny serial oryginalny Netflixa pt. „Marseille”.

Teraz Netflix oficjalnie zapowiedział ,utworzenie 400 nowych miejsc pracy w Europie oraz uruchomienie produkcji drugiego francuskiego serialu zatytułowanego „Osmosis”. Sądząc po pierwszych opisach można sądzić, że wielbiciele „Czarnego Lustra” będą zachwyceni.

Netflix napisał na swoich stronach, że akcja nowego serialu z gatunku dramatu sciencie-fiction będzie dziać się w niedalekiej przyszłości w Paryżu. W sumie pierwszy sezon serialu będzie miał 8 odcinków. Wszystkie skupiać się będą wokół aplikacji randkowej o nazwie „OSMOSIS”, która potrafi czytać w myślach i uczuciach użytkowników, a jej algorytm na podstawie danych z mózgu idealnie znajduje partnera. Druga połówka dopasowana ma być ze 100-proc. dokładnością.

Przeczytaj również: Netflix ma już prawie 100 mln sybskrybentów

Jaka jest cena tego, że algorytm decyduje o tym kogo mamy pokochać? Jakie będą konsekwencje użycia technologii, która ma dostęp do naszych najskrytszych tajemnic i zakamarków umysłu? W taki sposób Netflix rozbudza apetyt na nową serię. Z pewnością pamiętasz trzeci odcinek 3. sezonu wspomnianego Czarnego Lustra o Nosedive, gdzie ludzie korzystają z aplikacji społecznościowej w rozszerzonej rzeczywistości do oceniania siebie nawzajem w oparciu o swoje powiązania społeczne.

Produkcja serialu „Osmosis” ma rozpocząć się na początku 2018 roku i nakręcony zostanie oczywiście we Francji. Nie wiadomo, kiedy ostatecznie zostanie udostępniony, ale staje się jednym z co najmniej sześciu nowych europejskich projektów Netflixa, które zostały już potwierdzone w tym roku.

źródło: Netflix Media Center – Netflix Announces Osmosis Its Second French Original Series