Oto nazwy nowych smartfonów Apple’a: iPhone X, 8 i 8 Plus

Flagowe smartfony Apple’a z 2017 roku najpewniej będą nazywać się: iPhone X (jubileuszowy model specjalny), iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus.

iPhone X (nazwa smartfona Apple 2017)

To już prawie pewne, że tegoroczne modele smartfonów firmy Apple będą nazywały się:

  • iPhone X – jubileuszowy model smartfona z okazji 10-lecia, z 5,5-calowym ekranem OLED,
  • iPhone 8 – 4,7-calowy model iPhone’a,
  • iPhone 8 Plus – 5,5-calowy model iPhone’a.

Nazwy zostały potwierdzone przez słynnego programistę Stevena Troughtona-Smitha, który znalazł odwołanie do nich w kodzie źródłowym wydanego wczoraj mobilnego systemu operacyjnego iOS 11 GM firmware.

Wielu analityków i tak zwanych ekspertów spodziewało się, że firma Apple pokaże podczas wtorkowego wydarzenia (12 września 2017 r.) iPhone’a 7s, 7s Plus i iPhone’a 8. Domysłów zawsze jest wiele, niektórzy sugerowali także nazwę iPhone Pro. Sam stawiałem na po prostu iPhone’a… Odwołania w kodzie mogą być prawdą, ale do samego końca nie możemy być pewni, bo jak wiadomo Apple bardzo strzeże swoich tajemnic.

Przeczytaj także: Nazwa nowego iPhone’a jest wielką zagadką…

Znalezisko Troughtona-Smitha, zdaje się jednak potwierdzać, że nowe urządzenia, które zobaczymy już w przyszłym tygodniu to iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz model specjalny iPhone X. Nazwa iPhone X ma sens, biorąc pod uwagę fakt, że jest to 10 rocznica wydania iPhone’a i być może największa rewolucja dla tego modelu telefonu od 2017 roku?

Poniżej fragment kodu systemu iOS 11 Golden Master, w którym podano wprost nazwy nowych iPhone’ów…

Fragment kodu systemu iOS 11 z nazwami nowych iPhone'ów
Fragment kodu systemu iOS 11 z nazwami nowych iPhone’ów

Teraz to już tylko kwestia dni, zanim oficjalnie zobaczymy nowe iPhone’y, dlatego też daruję sobie i Wam kolejnych plotek i doniesień – wytrzymamy do wtorku, bo od środy pojawią się już makiety iPhone’a 9 z 2018 roku…

Ile prawdy, ile psikusów Apple’a jest w powyższym? Dowiemy się już niebawem.

źródło: Redmond Pie