[8-14 września] Tydzień w historii technologii

Sprawdź co wydarzyło się w drugim tygodniu września: wystartowała pierwsza wyszukiwarka internetowa, pierwsze lądowanie na ciele niebieskim i wiele innych wydarzeń z historii technologii.

8-14 września - tydzień w historii technologii

8 września 2008: Real uruchomił RealDVD

Real uruchomił nowy program, który umożliwiał zgranie na dysk twardy płyt DVD i innych formatowych filmowych. f Program od razu stał się źródłem kontrowersji, stawiając pytanie czy można legalnie skopiować dane na inny nośnik? Rozpoczęła się batalia sądowa o prawa autorskie.

9 września 1945: Pierwszy błąd komputerowy

Operatorzy komputera Harvard Mark II znaleźli nieprawidłowy kod umieszczony w przekaźniku #70 w panelu F. Błąd został dołączony do dziennika problemów, w którym napisano „Pierwszy faktyczny przypadek znalezienia błędu”. To nie było pierwsze użycie terminu bug (z ang. błąd) w przypadku problemów z komputerem, ale po raz pierwszy użyto terminu debugowanie.

10 września 1990: Archie – pierwsza wyszukiwarka internetowa

Zaczęła działać pierwsza wyszukiwarka internetowa o nazwie Archie. Służyła do indeksowania archiwów FTP, aby łatwiej można było znajdować pliki. Jednakże, jako że technologia dla sieci World Wide Web została wynaleziona dopiero później w tym samym roku, nie była ona pierwszą wyszukiwarką stron internetowych.

11 września 1985: Międzynarodowy eksplorator kometarny

Międzynarodowy Eksplorator Komet (International Cometary Explorer) przeszedł przez ogon gazowy komety P / Giacobini-Zinner. Był to jednocześnie pierwszy stworzony przez człowieka eksplorator, który przeszedł przez ogon komety.

12 września 1958: Pierwszy test obwodu scalonego

Naukowiec Jack Kilby zademonstrował pierwszy zintegrowany obwód dla innych badaczy w Texas Instruments.

13 września 1983: Osborne ogłosiło upadłość

Osborne Computer Corporation ogłosiło bankructwo dopiero dwa lata po wyprodukowaniu pierwszego przenośnego komputera, Osborne I. Wiedza o przemyśle komputerowym mówi, że „Osborne Effect” zabiło firmę, ale to również spowodowane było presją konkurencji i złym zarządzaniem.

14 września 1959: Luna 2 – pierwszy obiekt stworzony przez człowieka, który znalazł się na Księżycu

Sowiecka sonda kosmiczna Luna 2 znalazła się na powierzchni Księżyca, stając się pierwszym stworzonym przez człowieka obiektem, który dotarł do Księżyca, a także pierwszym stworzonym przez człowieka obiektem, który w ogóle dotarł do ciał niebieskich.