Jak i gdzie oglądać konferencję Apple’a 12 września online?

Konferencja firmy Apple, na której zobaczymy iPhone’a 8, odbędzie się 12 września 2017 roku w Steve Jobs Theatre w Apple Park w Cupertino.

Apple Special Event - 12 września 2017 r.

Aktualizacja 12 września 2017:
Zobacz wszystkie nowości, które Apple pokazało podczas konferencji 12 września 2017 r.

Zgodnie z przewidywaniami firma Apple wysłała zaproszenia na jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku, czyli konferencję Apple Special Event 2017, która odbędzie się we wtorek 12 września 2017 roku o godzinie 19.00 czasu polskiego i potrwa do godziny 21.00.

Spodziewamy się, że podczas konferencji firma z Cupertino zaprezentuje trzy nowe iPhone’y (iPhone 7s, iPhone 7s Plus i iPhone 8) oraz aktualizacje oprogramowania dla Apple Watcha (watchOS, Apple TV (tvOS) oraz mobilny system operacyjny iOS 11.

Według nieoficjalnych doniesień całkiem nowy, jubileuszowy iPhone 8 ma posiadać nowoczesny ekran OLED i nową kamerę umożliwiająca skanowania twarzy 3D. Aktualizacje iPhone’a 7s ma posiadać bezprzewodowe ładowanie i lepsze parametry techniczne w porównaniu z zeszłorocznymi modelami. Dodatkowo, firma może zapowiedzieć nową generację 4K Apple TV oraz inteligentne zegarki Apple Watch, które będą miały własny moduł LTE.

Zaproszenie na wydarzenia z 12 września jak zwykle nie ujawnia zbyt wiele – czytamy po prostu: Spotkajmy się u nas (oryg. Let’s meet at our place). Bowiem konferencja odbędzie po raz pierwszy w nowym kampusie Apple’a Apple Park w Steve Jobs Theatre w Cupertino.

Jak oglądać konferencję na żywo przez internet?

Apple Special Event (12 września 2017 r.)

We wtorek 12 września 2017 r. wejdź na stronę www.apple.com/apple-events/september-2017 – w dniu konferencji pojawi się na niej player wideo, po uruchomieniu którego będziesz mógł oglądać konferencję Apple’a online na komputerze.

Aby móc obejrzeć wydarzenie, trzeba uruchomić wspomnianą stronę w przeglądarce Safari 6.0.5 lub nowszej na komputerze Mac z systemem OS X 10.8.5 lub nowszym, lub przez przeglądarkę Safari na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 7.0 lub nowszym. Transmija online będzie także dostępna na Apple TV 2. lub 3. generacji z oprogramowaniem 6.2 lub nowszym oraz na Apple TV 4. generacji (należy zaktualizować aplikację Apple Event)

Spodziewamy się, że Apple wykorzysta większość czasu na scenie, aby ujawnić więcej szczegółów na temat swojego najnowszego smartwatcha Apple Watch, który pojawi się w sprzedaży już w kwietniu. Czy oprócz zegarka będzie one more thing? Przekonamy się już za półtora tygodnia.

Live Streaming HTTP (w technologii HLS) wideo będzie nadawany na żywo i dostępny będzie na urządzeniach:

  • iPhone, iPad, iPod touch z systemem iOS 7.0 lub nowszym, za pośrednictwem przeglądarki Safari
  • komputery Mac z przeglądarką Safari 6.0.5 lub nowszą i systemem operacyjnym OS X w wersji 10.8.5 lub nowszej
  • komputery PC z przeglądarką internetową  Microsoft Edge i systemem Windows 10
Zaproszenie na Apple Special Event: Let's meet at our place.
Zaproszenie na Apple Special Event: Let’s meet at our place.

Jak oglądać konferencję Apple’a na urządzeniach z Androidem i Windowsach 8 i starszych?

Na komputerach z systemem Windows 8 lub starszym oraz na urządzeniach mobilnych z systemem Android, wystarczy pobrać aplikację VLC i otworzyć adres URL streamingu w sekcji Open Network Stream.

Aplikacja Apple Special Event na Apple TV

Apple udostępniło także specjalną wersję aplikacji na urządzenia Apple TV (2. lub 3. generacji) z oprogramowaniem 6.2 lub nowszym oraz na nowe Apple TV (4. generacji) z systemem tvOS.

Jeśli przebywasz w innej strefie czasowej, poniżej znajdziesz daty i godziny konferencji Apple’a w najpopularniejszych miastach na świecie. Kliknij na poniższą grafikę, żeby zobaczyć ja w większym rozmiarze.

= oznacza czas letni DST (w 40 miastach)
wto = wtorek, 12 września 2017 (w 120 miastach)
śr  = środa, 13 września 2017 (w 24 miastach)

Apple Special Event - data rozpoczęcia konferencji (data i czas na świecie)
Apple Special Event 2017 – data rozpoczęcia konferencji (data i czas na świecie)

Jeśli na powyższej liście nie znalazłeś miasta, w którym obecnie przebywasz, możesz użyć tego konwertera czasu i daty, aby sprawdzić o której będziesz mógł ogladać Keynote Apple March 2016.

Kliknij na poniższa ikonę, aby dodać wydarzenia do swojego kalendarza!

Dodaj wydarzenie do kalendarza

źródło: Apple