Nazwa nowego iPhone’a jest wielką zagadką…

Pojawia się sporo przecieków na temat funkcji nowego iPhone’a, ale nikt nie jest pewien, jak iPhone 8 będzie naprawdę nazwany, może po prostu iPhone?

Nazwa iPhone'a z 2017 roku jest zagadką...

Wokół całego szumu i przecieków na temat nowego iPhone’a A.D. 2017 pozostaje jedna niewiadoma: prawdziwa nazwa! Znamy wiele innych kluczowych informacji o najważniejszym urządzeniu Apple’a. Już za niecały tydzień 12 września 2017 r. poznamy nazwę jubileuszowego iPhone’a, który po dziesięciu latach od premiery, doczeka się wielu innowacyjnych modyfikacji.

Tegoroczny iPhone prawdopodobnie będzie posiadał bezkrawędziowy ekran OLED i brak fizycznego przycisku Home (Początek), ulepszony aparat wspierający technologię rozszerzonej rzeczywistości. Mówi się również o tym, że będzie wyposażony w technologię odblokowania smartfona twarzą.

Ale nazwa jest pozostaje nadal tajemnicą. Jak Apple może nazwać nowego iPhone’a? Poniżej przedstawiamy jedynie domysły, a w rzeczywistości może to być po prostu iPhone, tak jak w przypadku iPada.

8, wydanie, Pro, X, czy po prostu iPhone?

Najczęściej pojawiającą się nazwą jest iPhone 8 i właśnie ku tej nazwie składnia się większość komentatorów na świecie. Ósemka miała odróżnić urządzenie od poprzedniej generacji iPhone’ów. Apple zazwyczaj zmienia numerację swoich urządzeń mobilnych, jeśli pojawiają się znaczące zmiany w budowie i specyfikacji. iPhone 7s i 7s Plus – mogą pojawić się jako zaktualizowane modele z zeszłego roku, ale z pewnością nie jest to nazwa dla jubileuszowego iPhone’a Premium za 1000 dolarów.

Osobiście jednak uważam, że Apple może nazwać iPhone’a po prostu iPhone. Podobny zabieg zastosowano już w przypadku iPada czy MacBooków. Mówi się także o nazwie iPhone Pro, gdzie Pro określa zaawansowaną technologię urządzeń ze stajni firmy z Cupertion (iPad Pro, Macbook Pro)

Kolejną pojawiającą się plotką jest iPhone Edition. Podobno producenci telefonów twierdzą, że nazwa „Edition” jest już przygotowana do nadruku opakowań i akcesoriów… Jest to również nazwa, o której mówiło się głośno już na początku 2017 r. – i miałoby to też sens.

Istnieje także sugestia nazwy iPhone X. Niderlandzki serwis iCulture informuje, powołując się na nienazwane „wiarygodne źródło”, że następny iPhone będzie nosił nazwę iPhone X – byłoby to też widoczne odniesienie do jego dziesiątych urodzin. Evan Blass, wiarygodny dziennikarz, specjalizujący się w wyciekach informacji w światku technologii, napisał na Twitterze: FWIW Też słyszałem o iPhone X.

Krótko mówiąc: choć wiemy sporo na temat samego urządzenia, prawdziwa nazwa iPhone’a 8 może pozostać niespodzianką do samej konferencji 12 września 2017 r. Osobiście jednak obstawiam dwie nazwy: po prostu iPhone lub iPhone Pro.

Apple zazwyczaj zmienia nazwę modeli iPhone’a każdego roku – w kolejnym roku pojawia się ten sam numer z literką „s”. iPhone 5s w 2013 r., iPhone 6 w 2014 r., iPhone 6s w 2015 r., iPhone 7 w 2016 r. Oznacza to, że w tym roku iPhone byłby iPhone’em 7s – ale wiele wskazuje na to, że nazwa będzie inna. Inni wskazują na to, że zobaczymy dwa nowe iPhone’y 8 i 8 Plus, natomiast najwyższej klasy urządzenie z edycji specjalnej otrzyma nową nazwę.

Nie spodziewajcie się jednak, że Apple potwierdzi lub zaprzeczy jakimkolwiek doniesieniom, ponieważ nigdy nie komentuje plotek. Wszystkiego dowiemy się już za tydzień, podczas transmisji online prosto z nowego kampusu Apple’a.

źródło: BusinessInsider (Rob Price)