Okładki serii „Firsts” magazynu TIME zrobione iPhone’em

Magazyn TIME wykorzystał iPhone’a do zrobienia zdjęć do nadchodzącej serii dokumentalnej „Firsts: Women Who Are Changing The World” o kobietach, które zmieniły świat.

Time (iPhone) Firsts - okładki

Brazylijska fotografka Luiza Dörr wykonała iPhone’em serię zdjęć dla magazynu Time, podczas sesji do cyklu dokumentalnego „Firsts: Women Who Are Changing The World”, który traktuje o kobietach, które miały znaczący wpływ na bieg historii. Jak łatwo się domyślić, iPhone nie został wybranyprzypadkowo, bowiem był to telefon który zmienił świat – dosłownie!

Kira Pollack, dyrektor ds. fotografii w magazynie Time, zaprosiła tę utalentowaną fotografkę do wykonania serii materiału z udziałem wybitnych kobiet. Oczywiście Kira korzystała jedynie z iPhone’a i minimalnego wyposażenia fotograficznego w terenie. Dörr podróżował po całych Stanach Zjednoczonych, aby sfotografować swoją wizję niektórych z najbardziej wpływowych kobiet.

W ciągu całego roku wykonałą zdjęcia portretowych 46 kobietom, wśród których znalazły się między innymi: Hillary Rodham Clinton, Oprah Winfrey, Janet Yellen, Selena Gomez, Serena Williams, Melinda Gates, Cindy Sherman i inne znane osobistości. Pierwsze zdjęcia serii robiono za pomocą iPhone’a 5, kolejne iPhone’em 6, 6 Plus i iPhone’em 7.

W wywiadzie Dörr wyjaśniła, że dzięki temu, że iPhone’a ma zawsze w kieszeni, może uchwycić najlepsze momenty o każdej porze. Smartfon stał się dla niej alternatywą dla ciężkich profesjonalnych aparatów fotograficznych. Dörr mówi, że fotografowanie iPhone’em jest łatwiejsze, ponieważ czynności są jest mniej intrygujące.

Time (iPhone) Firsts - okładki

– Lubię prostotę, podobnie jak zdjęcia, które zrobiłam, ale najlepsze jest to, że jako fotograf, czuje się wolna i nieprzeładowana sprzętem. Prawie tak, jakbym robiłą zdjęcia ręką – powiedział Dörr. Nie ma hałasu, gadżetów, narzędzi i pełnych walizek sprzętu – tylko temat i ja.

Kobiety w „Firsts” (Pierwsze), z których wiele fotografowanych było bardzo często, zaskoczyło, że Time wybrał stosunkowo młodego fotografa, który miał do dyspozycji tylko iPhone’a, ale wyniki mówią same za siebie. W serii zdjęć większość sesji trwała od pięciu do dziesięciu minut, przy czym najkrótsza zajęła około 2 minut.

Smartfony firmy Apple są często używane w profesjonalnych sesjach zdjęciowych. W przeszłości czasopisma takie jak Vogue czy Sports Illustrated, zdecydowały się już na wykorzystanie iPhone’a w celu uzyskania wyjątkowego charakteru sesji zdjęciowych.

Przeczytaj także: Okładkę 9. „Body Issue” od ESPN wykonano iPhone’em 7 Plus

źródła: Time, Apple Insider, 9TO5Mac