Okładkę 9. „Body Issue” od ESPN wykonano iPhone’em 7 Plus

Zdjęcie na okładce tegorocznego, 9. numeru „Body Issue” stacji sportowej ESPN wykonano najnowszym iPhone’em 7 Plus.

Javier Báez na okładce Body Issue (9) ESPN - wykonane iPhone'em 7 Plus

Coroczny magazyn ESPN „Body Issue” to zbiór artystycznych zdjęć pięknych ciał sportowców pozbawionych okrycia wierzchniego. Oczywiście intymne części ciała, których nie można publikować są dyskretnie zakryte, bo w całym przedsięwzięciu liczy się piękno wysportowanego ciało.

Stworzono 9 różnych okładem z innymi sportowcami i sportmenkami. Jednak okładka, na której jest portorykański baseballista Javier Báez, wewnątrzpolowy Chicag Cubs, została zrobiona przy użyciu aparatu w telefonie iPhone 7 Plus. Na czwartek stronie okładki (z tyłu) tej edycji znajduje się reklama firmy Apple. Widoczne jest na niej to samo zdjęcie, które znajduje się na przodzie , tylko umiejscowione w iPhone’ie 7 Plus. Pod zdjęciem znajduje się przypis: „Okładka zrobiona za pomocą iPhone’a 7 Plus”. Reklama na tylnej okładce zawiera drobny druk, na którym czytamy że zdjęcie z Báezem było edytowane przy użyciu komputera Mac.

Nie wiemy, czy zdjęcia z pozostałych okładek zostały również zrobione iPhone’em, czy przy pomocy profesjonalnych aparatów. Trzeba jednak przyznać, że ciężko rozpoznać, dzięki temu, że iPhone robi tak profesjonalne zdjęcia.

Inni sportowcy znaleźli się na alternatywnych okładkach, wśród nich pojawili się: Julian Edelman, Ezekiel Elliott, Nneka Ogwumike, Isaiah Thomas, Brent Burns i Joe Thornton, Michelle Waterson, Caroline Wozniacki oraz Kirstie Ennis. Wudostępnione filmy zza kamer ujawniły tylko tyle, że zdjęcia okładek z Edelmanem, Wozniacki i Ennis mogły być wykonywane profesjonalnym aparatem fotograficznym.

Więcej zdjęć (w tym okładek) i filmów znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej magazynu Body Issue 2017 od ESPN.

Reklama Apple’a doskonale wpisuje się w trwająca kampanię „Shot on iPhone” i inne reklamy, które firma udostępniła w przeszłości, aby pokazać jakość zdjęć, które można uzyskać za pomocą tylnej kamery w  iPhone’ie 7 Plus.

Poniższy film zza kulis sesji zdjęciowej pokazuje, że iPhone 7 Plus rzeczywiście podłączony jest do komputera Mac:

https://youtu.be/dGRIuM2XvrE

źródło: ESPN via phoneArena