Samsung zaprezentował Galaxy Note8

Samsung zaprezentował Galaxy Note8 – sprawdź funkcje, specyfikację techniczną cenę oraz datę premiery najnowszego modelu z linii Note.

Samsung Galaxy Note8 - Dużo zmieniaj

Wraz z najnowszym flagowcem Galaxy Note 8 użytkownicy otrzymują:

 • większy wyświetlacz Infinity Display,
 • nowy rysik S Pen, pozwalający obsługiwać smartfon w bardziej spersonalizowany sposób,
 • możliwość korzystania z dwóch kart SIM (Dual SIM),
 • najlepszy w historii smartfonów Samsung podwójny aparat z optyczną stabilizacją obrazu, umożliwiający robienie wspaniałych zdjęć.

Pierwsze urządzenia serii Note zadebiutowały na rynku w 2011 roku. Z badań rynkowych przeprowadzonych przez firmę Samsung wynika, że aż 85 proc. użytkowników Note jest dumnych ze swoich urządzeń Note i poleca je znajomym. Z kolei 75 proc. ankietowanych twierdzi, że Note jest najlepszym telefonem, jakiego kiedykolwiek używali.

Dzisiaj, zgodnie z zapowiedziami, koreański gigant zaprezetował Note8.

Zobacz więcej na wyświetlaczu Infinity Display

Galaxy Note8 ma największy w historii tej linii ekran Quad HD+ Super AMOLED o przekątnej 6,3″. Tak duży rozmiar pozwala zobaczyć jeszcze więcej treści, bez konieczności przewijania. Pomimo tego, Galaxy Note8 jest smukły i dobrze leży w dłoni.

Dzięki nowej funkcji App Pair, użytkownicy Galaxy Note8 mogą sparować dwie wybrane aplikacje i uruchamiać je jednocześnie w trybie podzielonego ekranu. Teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, aby podczas przesyłania wiadomości do znajomych jednocześnie oglądać wideo lub wykonywać połączenia konferencyjne, z widocznym numerem i programem spotkania.

Nowy sposób komunikowania się za pomocą rysika S Pen

Od chwili wprowadzenia na rynek, rysik S Pen był jednym z elementów definiujących urządzenia z serii Note. Ulepszony rysik S Pen dostępny z Galaxy Note8 oferuje zupełnie nowe sposoby pisania, rysowania i interakcji z telefonem oraz komunikowania się z przyjaciółmi. Ma jeszcze cieńszą końcówkę, większą wrażliwość na nacisk3 oraz funkcje umożliwiające użytkownikom udostępnianie animowanych tekstów lub rysunków na platformach obsługujących animowane GIF-y (AGIF). Funkcja Always On Display pozwala użytkownikom Galaxy na bieżąco sprawdzać powiadomienia bez konieczności odblokowywania telefonu. Screen off Memo natomiast umożliwia sporządzenie nawet stu stron notatek, przypinania notatek do Always On Display i edytowania ich bezpośrednio na zablokowanym ekranie.

W przypadku wyjazdów za granicę lub witryn internetowych w obcym języku, ulepszona funkcja Tłumacz umożliwia szybkie przetłumaczenie zarówno pojedynczych słów, jak i całych zdań w 71 językach. Wystarczy wskazać rysikiem na tekst. W ten sposób można również przeliczyć jednostki miary i waluty obce.

Galaxy Note8 i rysik S Pen

Podwójny aparat z optyczną stabilizacją obrazu

Dla większości użytkowników kluczową funkcją, na którą zwracają uwagę przy zakupie smartfonu, jest aparat fotograficzny. Galaxy Note8 wyznacza nowy standard dla aparatów w smartfonach.

Smartfon został wyposażony w dwie 12-megapikselowe tylne kamery z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zarówno w obiektywie szerokokątnym, jak i w teleobiektywie. Dzięki temu aparaty pozwalają robić jeszcze ostrzejsze zdjęcia.

Co więcej, zaawansowana funkcja Live Focus umożliwia kontrolowanie głębi ostrości oraz efektu rozmycia tła w trybie podglądu oraz już po zrobieniu zdjęcia.

W trybie Dual Capture oba tylne aparaty fotograficzne wykonują zdjęcia jednocześnie i umożliwiają zapisanie obu obrazów – jednego w zbliżeniu z teleobiektywu i jednego z obiektywu szerokokątnego, który pokazuje całe tło.

Obiektyw szerokokątny został wyposażony w czujnik Dual Pixel z funkcją automatycznego ustawiania ostrości, dzięki czemu pozwala uzyskać ostrzejsze, wyraźniejsze zdjęcia nawet w słabym oświetleniu. Galaxy Note8 jest również wyposażony w przedni aparat fotograficzny z matrycą 8MP i funkcją Smart Auto Focus, który sprawdza się przy wykonywaniu wyraźnych selfie i w czatach wideo. To jeden z najlepszych aparatów przednich na rynku.

Dual SIM

Najnowszy flagowiec firmy Samsung został wyposażony w hybrydowy slot Dual SIM, który pozwala na naprzemienne korzystanie z dodatkowej karty Nano SIM lub karty Micro SD.

Dodatkowe funkcje

Urządzenie Galaxy Note8 oferuje szereg funkcji i możliwości, znanych z wcześniejszych smartfonów tej linii:

 • Odporność na wodę i kurz: Cztery lata temu Samsung przedstawił pierwsze wodoodporne urządzenie Galaxy.
 • Dzisiaj Note można zabrać ze sobą niemal wszędzie, nawet tam, gdzie urządzenie i rysik będą narażone na wodę i kurz (IP684). Użytkownicy mogą pisać po ekranie nawet wtedy, gdy jest on mokry.
 • Szybkie ładowanie bezprzewodowe: Pierwsze urządzenie Galaxy z funkcją ładowania bezprzewodowego zadebiutowało dwa lata temu. Dziś Galaxy Note8 obsługuje najbardziej zaawansowane funkcje ładowania bezprzewodowego.
 • Bezpieczeństwo: Galaxy Note8 oferuje szeroki wybór opcji uwierzytelniania biometrycznego, w tym skanowanie tęczówki i linii papilarnych. Na poziomie sprzętowym i oprogramowania bezpieczeństwo zapewnia Samsung Knox6. Funkcja Bezpieczny Folder pozwala oddzielić dane prywatne od tych służbowych.
 • Wysoka wydajność: Dzięki 6 GB pamięci RAM, procesorowi wykonanemu w technologii 10nm i rozszerzalnej pamięci (do 256 GB), użytkownicy mają nieograniczone możliwości przeglądania, odtwarzania strumieniowego, grania w gry i wykonywania wielu czynności jednocześnie.
 • Samsung DeX: Galaxy Note8 współpracuje ze stacją dokującą Samsung DeX. Dzięki temu ze smartfonu można korzystać jak z komputera stacjonarnego.

Rozwiązania dla firm

Galaxy Note8 doskonale sprawdzi się w środowisku biznesowym, dzięki zaawansowanym funkcjom poprawiającym wydajność, produktywność i bezpieczeństwo:

 • Ulepszony rysik S Pen dla zastosowań biznesowych: Rysik S Pen pozwala profesjonalistom robić to, czego nie da się zrobić na innych smartfonach, np. tworzyć odręczne notatki S-Pen na wyłączonym ekranie w aplikacji Screen off memo czy szybko opisywać dokumenty i zdjęcia.
 • Bezdotykowe uwierzytelnianie: Galaxy Note8 obsługuje uwierzytelnianie użytkowników poprzez skanowanie tęczówki oka. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku specjalistów pracujących w sektorze opieki zdrowotnej, budownictwa czy bezpieczeństwa publicznego, mogących znaleźć się w sytuacji, w której muszą odblokować telefon bez możliwości przesunięcia ekranu palcem czy zeskanowania linii papilarnych.
 • Rozbudowane możliwości Samsung DeX: Wystarczy włożyć Galaxy Note8 do stacji dokującej Samsung DeX, aby korzystać z rozwiązań mobilnych na pełnym pulpicie na ekranie monitora. Dzięki temu ze smartfonu można korzystać jak z komputera. Niezależnie od tego, czy pracujmy mobilnie, w biurze czy w domu.

Samsung podtrzymuje swoje zobowiązanie w kwestiach bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo baterii pozostaje dla firmy Samsung, lidera w tej branży, jednym z niekwestionowanych priorytetów. Bateria w Galaxy Note8 została poddana 8-punktowej kontroli bezpieczeństwa, najbardziej rygorystycznej procedurze w całej w branży.

– Ściśle współpracujemy z firmą Samsung w celu osiągnięcia znaczących postępów w dziedzinie oceny jakości i bezpieczeństwa smartfonów. W rezultacie Galaxy Note8 z powodzeniem przeszedł rygorystyczną serię testów zgodności urządzenia i baterii. Cieszymy się z perspektywy utrzymania naszych strategicznych relacji z firmą Samsung w celu zapewnienia wszystkim konsumentom bezpieczeństwa ich urządzeń – powiedział Sajeev Jesudas, Prezes UL International.

Galaxy Note8 będzie dostępny od połowy września i oferowany w kolorach Midnight Black, Maple Gold i Deepsea Blue8.

Samsung Galaxy Note8 - niebieski

Specyfikacja Galaxy Note8

 • Ekran: 6.3” Quad HD+ Super AMOLED, 2960×1440 (521ppi) – ekran mierzony po przekątnej jako pełny prostokąt, nie uwzględnia zaokrąglonych rogów, domyślna rozdzielczość to Full HD +, zmiana na Quad HD + (WQHD +) dostępna w ustawieniach
 • Aparat tylny:
  • podwójny aparat z podwójnym OIS (Optyczny Stabilizator Obrazu)
  • Szerokokątny: 12MP Dual Pixel AF, F1.7, OIS
  • Teleobiektyw: 12MP AF, F2.4, OIS
  • 2-krotny zoom optyczny, 10-krotny zoom cyfrowy
 • Aparat Przedni: 8MP AF, F1.7
 • Wymiary: 162.5 x 74.8 x 8.6 mm, 195g, IP68, (S Pen: 5.8 x 4.2 x 108.3 mm, 2.8g, IP68)
 • Odporny na zanurzenia w wodzie słodkiej na głębokości do 1,5 metra przez okres do 30 minut
 • Procesor: 
  • Ośmiordzeniowy (2.3 GHz Quad + 1.7 GHz Quad), 64-bitowy, technologia 10 nm
  • Ośmiordzeniowy (2.35 GHz Quad + 1.9 GHz Quad), 64-bitowy, technologia 10 nm
  • Mogą wystąpić różnice w zależności od rynku i operatora mobilnego
 • Pamięć: 6 GB RAM (LPDDR4), 64 GB/128 GB/256 GB- Mogą wystąpić różnice w zależności od rynku i operatora mobilnego, ilość pamięci do wykorzystania może być mniejsza niż ilość zainstalowanej pamięci ze względu na przechowywanie systemu operacyjnego i oprogramowanie używane do obsługi funkcji urządzenia. Rzeczywista pamięć użytkownika zależy od operatora i może się zmienić po aktualizacji oprogramowania.
 • Karty SIM:
  • Pojedynczy: jeden slot Nano SIM oraz jeden slot MicroSD (do 256GB)
  • Hybrydowy: Nano SIM wraz z Nano SIM lub MicroSD (do 256GB)
 • Bateria: 3,300 mAh, bezprzewodowe ładowanie kompatybilne z WPC i PMA, szybkie ładowanie kompatybilne z QC 2.0
 • System Operacyjny: Android 7.1.1
 • Sieć: LTE kat. 16
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM, Bluetooth® 5.0 (LE do 2Mbps), ANT+, USB-C, NFC, Lokalizacja (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*) – odbiór Galileo i BeiDou może być ograniczony
 • Płatności: NFC, MST
 • Czujniki: Akcelerometr, barometr, czujnik linii papilarnych, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla, czujnik pulsu, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła RGB, czujnik tęczówki, czujnik ciśnienia
 • Uwierzytelnianie:
  • rodzaje blokady: wzór, PIN, hasło
  • biometryczne rodzaje blokady: skaner tęczówki, skaner linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy
 • Dźwięk: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DSF, DFF, APE
 • Wideo: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Smartfon SAMSUNG SM-N950 Galaxy Note 8 Midnight Black wraz ze stacją dokującą Samsung DeX można już zamawiać w przedsprzedaży za ok. 4299 zł. Modele będą dostępne w Polsce 15 września 2017 roku.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie telefonu: www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-note8/

źródło: informacja prasowa