Partnerstwo Atari i LGBT Media Inc.

Atari nawiązuje współpracę z LGBT Media Inc. w celu stworzenia bardziej otwartych gier przeznaczonych dla grupy osób ze środowisk LGBTQ.

Atari LGBT flaga

Firma Atari zapowiedziała partnerstwo z LGBT Media Inc., firmą stojącą za popularną aplikacją społecznościową LGBTQutie dla osób o innej orientacji niż heteroseksualna. Ten ruch wpisuje się w część strategii firmy, aby dotrzeć do większej części społeczności.

Aplikacja społecznościowa LGBTQutie ułatwia nawiązanie kontaktu z osobami o podobnej orientacji seksualnej. Platforma daje członkom społeczności LGBTQ możliwość nawiązania kontaktu, poznania znajomych, umówić się na randki. Użytkownicy aplikacji mogą także skorzystać z LGBTQutie, aby zorganizować grupy do udziału w imprezach towarzyskich.

LGBTQutie okazuje się być bardzo popularną aplikacja w środowisku, a j LGBT Media Inc. wkrótce będzie miało kolejną okazję wydać coś nowego, dzięki partnerstwu z firmą Atari. LGBT Media Inc. wykorzysta swoją unikalną wiedzę z dziedziny przemysłu do ponownego zrewidowania i uruchomienia Atari’s Pridefest pod własnym szyldem. Pridefest daje graczom możliwość stworzenia własnego, kolorowego miasta z zachwycającymi dekoracjami, a także budowania atrakcji turystycznych i miejsc rozrywki. Gra zawiera również elementy społeczne, które LGBT Media Inc. planuje rozszerzyć.

Przeczytaj także: Apple o prawach LGBT w filmie „Pride”

W nawiązanym partnerstwie dla Atari chodzi o zagospodarowanie stosunkowo niewykorzystanego rynku. Witeck Communications szacuje, że w 2013 roku społeczność LGBTQ warta była ok. 830 mld dolarów, a Atari liczy na zyski, podczas gdy inne firmy programistyczne pozostawiają pieniądze na stole. Dla LGBT Media z kolei ma to być szansa na zwiększenie zasięgu, dzięki połączeniu z kultową marką.

Nie wiadomo, co wyjdzie z tego partnerstwa, ale pewne jest, że Atari chce prawidłowo dostosować swoje produkcje do odbiorców LGBT.

źródło: Engadget via Atari News – Atari Announces Partnership With LGBT Media Inc., the Company Behind the Popular LGBT Social App, LGBTQutie