Nowości w przeglądarkach mobilnych Firefox i Focus

Mozilla udostępniła aktualizację mobilnych przeglądarek Firefox Focus i Firefox na urządzenia z systemami Android i iOS – zobacz co nowego!

Przeglądarki mobilne Firefox i Firefox Focus

Firefox Focus dla Androida ma już milion pobrań!

W przeglądarce mobilnej Firefox Focus wprowadzono 3 nowe funkcje zgłoszone przez użytkowników. Od uruchomienia Firefoksa Focus dla Androida minął niespełna miesiąc, a już ponad milion użytkowników zdążyło ją pobrać. Użytkownicy chcą decydować o ustawieniach prywatności – zwłaszcza w kwestii danych osobowych i tego, w jaki sposób korzystają z internetu, dlatego postanowiono wprowadzić te udogodnienia.

Wprowadzenie w zeszłym roku Firefox Focus dla iOS-a oparte było na założeniu, że każdy ma prawo do ochrony prywatności. Tworząc Firefox Focus dla Androida, umożliwiono to wszystkim użytkownikom mobilnym i dano im kontrolę nad zarządzaniem tym, jak korzystają z internetu na różnych platformach.

W ciągu tygodnia od uruchomienia Firefox Focus dla Androida, pojawiło się ponad 8 000 komentarzy, a sama aplikacja została oceniona na 4,5 gwiazdek.

Zalety przeglądarki Firefox Focus

Nowe funkcje przeglądarki Firefox Focus (wersja 3.3.1)

  • Tryb pełnoekranowy dla wideo: oglądanie filmików na telefonach ma sens wyłącznie wtedy, gdy można je obejrzeć na pełnym ekranie – dodano wsparcie dla większości platform z wyjątkiem YouTube’a – jak tylko Google naprawi błąd uniemożliwiający obsługę YouTube’a ta funkcja zostanie także dodana.
  • Wsparcie pobierania plików: korzystamy z naszych telefonów komórkowych w celach rozrywkowych – do słuchania muzyki, grania w gry, czytania e-booków. Oczywiście niektóre te czynności wymagają pobrania plików. Dodano wsparcie przy pobieraniu plików każdego formatu.
  • Uaktualnione opcje powiadomień: teraz dostępne są nie tylko przypomnienia dotyczące wyczyszczenia historii przeglądarki. W powiadomieniach znajduje się skrót, dzięki któremu otworzysz Firefox Focus. W ten sposób szybko i wygodnie można korzystać z prywatnego przeglądania.
Firefox Focus - Powiadomienia (Android screen)
Firefox Focus – Powiadomienia (Android screen)

Nowa wersja przeglądarki Firefox Focus jest już dostępna w Google Play i App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Mobilny Firefox 8.0 na  iOS-a otrzymał nowe i ulepszone funkcje: Karty, Tryb nocny oraz Czytnik QR kodów

Dzisiaj wprowadzono ulepszenia stanowiące bazę dla tego, co czeka nas w ramach Project Quantum tej jesieni. Nowe funkcje mają uatrakcyjnić przeglądarkę mobilną i usprawnić korzystanie z Firefoksa dla urządzeń z systemem iOS (iPhone, iPad).

Nowe funkcje Firefoxa dla iOS-a:

  • Nowe karty – ulepszono przeglądanie kart, dzięki czemu użytkownicy zobaczą ostatnio odwiedzane strony oraz te najczęściej odwiedzane.
  • Tryb nocny – często, gdy znajdujemy się w ciemnym pomieszczeniu chcemy włączyć telefon komórkowy, żeby sprawdzić godzinę. Dodano więc Tryb nocny, który przyciemnia ekran telefonu i nie nadwyręża oczu. Od teraz czytanie w ciemności będzie łatwiejsze, a ryzyko, że ktoś przyłapie nas na sprawdzaniu poczty znacznie mniejsze.
  • Czytnik kodów QR – chcesz ograniczyć liczbę aplikacji zainstalowanych na telefonie? Wyeliminowano konieczność pobierania osobnej aplikacji do kodów QR, wprowadzając wbudowany czytnik umożliwiający szybki dostęp do kodów QR.
  • Rekomendacje funkcji – wszyscy uwielbiamy skróty, a Rekomendacje funkcji zaoszczędzą Twój czas oferując podpowiedzi. Na początek ta funkcja będzie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech.

Firefox 8.0 iOS - tryb nocny (dark mode)

Aby sprawdzić najnowsze funkcje i skorzystać z najnowszej wersji przeglądarki Firefox dla iOS należy pobrać aktualizację. Jeśli nie posiadasz jeszcze Firefoksa na smartfonie możesz wypróbować go pobierając ze swojego sklepu z aplikacjami:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Centrum Prasowe Mozilli