Prime Wardrobe – nowy sposób zamawiania ubrań przez internet

Amazon wprowadza całkowicie nową usługę Prime Wardrobe, dzięki której zapłacisz za zamówienie dopiero gdy zdecydujesz się zachować produkty.

Amazon Prime Wardrobe

Firma Amazon ponownie rewolucjonizuje sposób zakupów online i rozwiązuje największą bolączkę związaną z zamawianiem ubrań przez internet. W ostatni wtorek zapowiedziano, że już wkrótce usługa Prime Wardrobe ma wystartować w Stanach Zjednoczonych i będzie polegała na tym, że za zamówienie zapłacimy dopiero wtedy gdy zdecydujemy się zachować zamówione ubrania.

Przeczytaj również: Amazon Cash – zakupy na Amazonie bez karty bankowej

Klienci będą mogli zamówić do 15 sztuk ubrań bez dokonywania przedpłaty. Będzie można je przymierzyć w domu, a pieniądze pobierane będą dopiero za te towary, które zdecydujemy się zatrzymać. Resztę zwrotów odsyłana jest oczywiście za darmo w tym samy opakowaniu, w którym przyszła przesyłka. Amazon daje siedem dni na podjęcie decyzji, a wysyłka jest realizowana bezpłatnie w obie strony.

Co ciekawe, im więcej produktów zdecydujemy się zatrzymać, tym większy dostaniemy rabat. Jeśli klient zdecyduje się na zatrzymanie dwóch lub trzech pozycji, zostanie zastosowany 10-procentowy rabat, podczas gdy zachowamy cztery rzeczy lub wszystkie otrzymamy aż 20% zniżki.

Amazon nie jest pierwszy w branży odzieżowej, gdzie płaci się dopiero po przymierzeniu. Płacenie dopiero za sprawdzone w domu produkty działa już w amerykańskich e-sklepach Stitch Fix, Le Tote oraz BlackCart. Jednak dopiero Amazon może spopularyzować tę metodę na masową skalę i spowodować, że osoby, które boją się zamawiać odzież przez internet będą to robiły znacznie chętniej.

Oczywiście w Polsce także istnieją podobne usługi w sklepach internetowych, w których możemy zamówić ubrania i je bezpłatnie zwrócić – jak chociażby w Zalando czy Answear – ale wcześniej musimy zapłacić za wszystkie zamówione towary z góry.

Pudełko Prime Wardrobe można zamawiać tak często, jak mamy na to ochotę i prawdopodobnie bez miesięcznego abonamentu.

Prime Wardrobe od Amazon

Gigant sprzedaży internetowej zastrzega jednak, że nie wszystkie ubrania sprzedawane w Amazonie będą wysyłane w ramach Prime Wardrobe. Jednak w sklepie znajduje się ponad milion towarów, które będą oznaczone logo usługi i będzie można zamówić w nowy sposób.

Zobacz wideo zapowiadające usługę, która wystartuje na razie w Stanach Zjednoczonych w wersji beta:

Więcej o usłudze dowiesz się na oficjalnej stronie internetowej: amazon.com/pw-learnmore

Według szacunków PwC z zakupów na Amazonie korzysta około 13 proc. Polaków. W innych krajach, w których sklep jest obecny korzysta z niego około 50% konsumentów. Aż 33 proc. badanych w Polsce przyznało, że rzadziej odwiedza sklepy stacjonarne, odkąd korzysta z serwisów umożliwiających zakupy przez internet. (źródło: Rzeczpospolita – E-zakupy bez płacenia)

źródło: Amazon