Amazon Cash – zakupy na Amazonie bez karty bankowej

Nowa usługa Amazon Cash pozwala na robienie zakupów w serwisie Amazon bez konieczności podpinania karty debetowej lub kredytowej.

Amazon Cash logo

Nowa usługa Amazon Cash jest kolejną oznaką coraz bardziej bezgotówkowego świata. Firma Amazon kojarzona jest jest z wygodą, sklepami z rozmaitymi artykułami a nawet lekami – wszystko po to, aby dbać o swoich użytkowników i zapewnić im jak najwięcej usług. Amazon Cash to nowy sposób na przelewanie gotówki do portfela powiązanego z naszym kontem na Amazonie.

Usługa używa unikalnego kodu kreskowego (tzw. barcode), który powiązany jest z kontem Amazon użytkownika, aby dodać wirtualną kartę w serwisie Amazon. Podobno wystarczy udać się do sklepu spożywczego (na razie tylko w wybranych sklepach w USA), zeskanować kod przy kasie i doładować konto za pomocą gotówki.

Najprostszym sposobem korzystania z programu Amazon Cash jest pobieranie kodu kreskowego z konta w aplikacji mobilnej Amazon na smartfonie i wpłacanie gotówki przy kasie. Środki powinny być natychmiast widoczne na Twoim koncie Amazon. Oczywiście smartfon i aplikacja nie są konieczne do skorzystania z tej usługi – użytkownicy mają też możliwość wydrukowania spersonalizowanego kodu kreskowego i wykorzystaniu go w sklepie.

Jest to w zasadzie nowy, wygodniejszy sposób zakupu karty upominkowej Amazon dla własnego użytku, z ta różnica, że nie ma ograniczenia, który jest w przypadku nominałów kart podarunkowych.

Podczas jednej transakcji można doładować konto kwotą od 15 do 500 dolarów w gotówce na konto Amazon i co najważniejsze firma nie pobiera żadnych opłat związanych z używaniem Amazon Cash. Na razie można skorzystać z usługi tylko w Stanach Zjednoczonych w siedmiu sieciach sklepów detalicznych: CVS, Speedway, Kum i Go, D&W Fresh Market, Family Fare, VG’s Grocery i Sheetz – ale w przyszłości ma być ich więcej.

Czy usługa będzie dostępna w innych krajach? Wszystko pewnie zależy o tego, jak bardzo będzie cieszyć się popularnością.

Więcej informacji o tej usłudze znajdziesz na oficjalnej stronie Amazona.

źródło: Android Central – Amazon Cash lets you shop on Amazon without a bank card