Polskie Apple Muzeum zostanie otwarte w tę sobotę

W sobotę 3 czerwca zostanie otwarte polskie Apple Muzeum, w którym będziecie mogli zobaczyć jedną z największych europejskich kolekcji urządzeń firmy Apple.

Apple Muzeum Polska

To dobra wiadomość dla wszystkich fanów urządzeń firmy Apple – już 3 czerwca 2017 roku (sobota) o godzinie 16.00 w miejscowości Łoś pod Warszawą zostanie otwarte pierwsze w Polsce Apple Muzeum z kolekcją wyjątkowych komputerów Apple’a.

W wyjątkowym muzeum, będziecie mogli obejrzeć kolekcję unikatowych, działających komputerów  Macintosh oraz NeXT. Wśród eksponatów, oprócz komputerów znajdują się także rozmaite akcesoria i peryferia , które ściśle łącza się z historią danego sprzętu. Będzie można obejrzeć działające oprogramowanie sprzed lat na oryginalnych macach.

Wśród urządzeń z nadgryzionym jabłkiem znajdziecie także białe kruki komputerów PC, które w swoim czasie stanowiły konkurencję dla komputerów osobistych firmy z Cupertino. Jedną z atrakcji atrakcji ma być najnowszy nabytek – unikatowy klon legendarnego Apple II. Podczas wydarzenia otwarcia muzeum odbędzie się także uruchomienie jedynej w historii wyprodukowanej przez Apple’a konsoli do gier o nazwie Bandai PipPin.

Przeczytaj także: Apple Museum w Pradze już otwarte

Kolekcja pochodzi między innymi ze zbiorów Jacka Łupiny, który swój wolny czas poświęca na szukanie, zdobywanie i renowację starych komputerów. Po raz pierwszy będzie można obejrzeć także prywatne kolekcje iPodów i iPhone’ów ze zbiorów Norberta Cały oraz MacMuzeum. Jak zapowiadają organizatorzy, jest to niewątpliwie jedna z największych tego typu kolekcji w Europie.

Apple Muzeum Polska - otwarcie 3 czerwca 2017 r. godz. 16.00

Dokładne miejsce i czas imprezy otwarcia Apple Muzeum w Polsce:

  • data: 3 czerwca 2017 r. o godz. 16.00
  • miejsce: Łoś pod Warszawą (okolice Piaseczna), ul. Ogrodowa 17
  • wstęp: bezpłatny
  • możesz dołączyć do wydarzenia na Facebooku: Apple Muzeum – Otwarcie

Imprezie patronują serwisy: MacLife, iMagazine.pl, Mój Mac Magazyn, MyApple.pl i ThinkApple

źródło: Mój Mac, ThinkApple