Karta „Osobiste” w wyszukiwarce Google

Google dodało nową zakładkę o nazwie „Osobiste” z wynikami z Gmaila i Zdjęć na stronie wyszukiwarki – dla zalogowanych użytkowników.

Karta „osobiste” w wyszukiwarce Google

Google dodało nową funkcję w wynikach wyszukiwania w postaci dodatkowej karty o nazwie „Osobiste”. Po wybraniu tej zakładki zalogowany na swoje konto Google użytkownik może wyświetlić swoja prywatną zawartość z poczty Gmail lub kolekcji Google Zdjęcia.

Karta Osobiste działa tak samo, jak inne dostępne w wyszukiwarce zakładki, np.: Mapy, Filmy, Wiadomości lub Grafika. Aby wyświetlić zawartość zakładki należy wybrać opcję Więcej → Osobiste. Po jej wybraniu, zamiast linków do wyników wyszukiwań zostana wyświetlone Twoje e-maile lub zdjęcia powiązane z wyszukiwana frazą.

Funkcja może jeszcze nie być widoczna dla wszystkich użytkowników – aby to sprawdzić zaloguj się i sprawdź czy pojawiła się na liście Więcej.

Jeśli masz już kartę Osobiste, to możesz z niej korzystać w przeglądarce internetowej na komputerze oraz na smartfonie (także w aplikacji mobilnej Google). Przy tych wynikach widoczny jest przypis: Only you can see these results (pol. Tylko Ty możesz zobaczyć te wyniki wyszukiwania).

Tak wygląda przykładowa zawartość tej zakładki w moim przypadku, po wpisaniu frazy „apple” – wyświetliło się jedno zdjęcie z jabłkiem (rozpoznawanie obrazu, bo fotka nie została tak nazwana), oraz spora liczba wiadomości z Gmaila z frazą Apple:

Przykładowy widok karty Osobiste w wyszukiwarce Google
Przykładowy widok karty Osobiste w wyszukiwarce Google

źródło: Google