Można już dodać konto PayPal do usługi Android Pay

Konto PayPal można powiązać z Androidem Pay i płacić za pomocą tej usługi bez konieczności posiadania karty kredytowej – sprawdź, jak to skonfigurować.

PayPal w Android Pay

Android Pay to bardzo wygodna usługa płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona z Androidem, w której od teraz można powiązać płatności z PayPalem. Jedyną bolączką jest wciąż mała liczba banków, które wdrożyły u siebie to rozwiązanie, ale Google robi wszystko, aby zwiększyć zasięg tego rodzaju płatności także w Polsce. Płatności Androidem Pay wystartowały w naszym kraju w grudniu ubiegłego roku (wprowadziły je w swojej ofercie Alior Bank, BZW BK i T-Mobile Usługi Bankowe) – sukcesywnie udostępniane są także dla klientów kolejnych banków (w 1. kwartale dołączyły także Nest Bank, mBank). Zobacz pełną listę banków obsługujących Androida Pay w Polsce.

Firma PayPal ogłosiła kilka tygodni temu, że wkrótce wszyscy użytkownicy będą mogli powiązać usługę z Androidem Pay do płatności zbliżeniowych. Niestety w polskiej aplikacji jeszcze nie widzę takiej opcji, ale możecie sprawdzić u siebie – pamiętajcie, że musicie mieć dodaną opcję płatności (kartę lub powiązane konto bankowe) w PayPalu!.

Podobnie jak w przypadku dodawania standardowej karty płatniczej, system PayPal wyświetli się w Androidzie Pay jako opcja dla płatności NFC  – można ją także ustawić jako domyślną opcję płatności. Podczas płacenie PayPalem w Androidzie Pay, pieniądze będą pobierane z połączonego konta bankowego – co jest dobrą wiadomością, bo nie trzeba posiadać karty, a płatności PayPal obsługuje w zasadzie każdy bank.

Jak powiązać PayPal z płatnościami zbliżeniowymi Android Pay?

Aby wszystko poszło sprawnie, należy posiadać najnowszą wersję aplikacji mobilnej PayPal na Androida. Po pobraniu i zainstalowaniu należy się oczywiście zalogować i wykonać poniższe czynności:

  • kliknij ikonę Ustawienia w prawym górnym rogu aplikacji PayPal,
  • wybierz Androida Pay,
  • połącz swoje konto z Androidem Pay,
  • ustaw PIN do płatności w sklepach,
  • wybierz maksymalną kwotę płatności i preferowane źródło pobierania środków z konta PayPal.

PayPal w aplikacji Android Pay PayPal w aplikacji Android Pay

(Sprawdź także tematy pomocy: How can I add PayPal to Android Pay? oraz Where can I use PayPal with Android Pay?)

Po poprawnym wykonaniu powyższych czynności, wśród dostępnych kart w aplikacji Android Pay pojawi się opcja PayPal. Numer PIN utworzony podczas konfiguracji będzie używany podczas zatwierdzania płatności w sklepach powyżej maksymalnej kwoty. Ponadto kwota maksymalna służy do kontrolowania utrzymania salda na Twoim koncie. Nie trzeba się ograniczać do zakupów w ramach tej sumy, ponieważ system PayPal automatycznie pobiera określoną kwotę z połączonego konta bankowego, aby być wypłacalnym.

Jednocześnie można też używać Android Pay online tam, gdzie jest dostępna opcja PayPal w płatnościach internetowych

Poza sposobem konfiguracji, korzystanie z PayPala w Androidzie Pay nie różni się od korzystania z karty debetowej lub kredytowej w tej usłuddze. Można ustawić ją jako domyślną metodę płatności lub zapasową – należy wówczas otworzyć aplikację Android Pay i wybrać kartę PayPal jako domyślną, zanim zaczniemy używać jej w płatnościach NFC.

źródło: Android Police – PayPal integration in Android Pay is going live, 9TO5Google – PayPal now supports Android Pay, here’s how to set it up