Jaki jest smartwatch SmartGPS SMW01?

Smartwatch SmartGPS SMW01 to niedrogi inteligentny zegarek, który współpracuje ze smartfonami działającymi pod systemami Android i iOS.

SmartGPS SMW01 - smartwatch

Smartwatche w Polsce jeszcze nie są zbyt popularne, nie tylko ze względu na cenę, ale też ich użyteczność. Jeśli ktoś chciałby spróbowac używać smartwatcha warto spróbować tę przygodę od niedrogiego urządzenia, które posiada podstawowe funkcje i uniwersalny wygląd.

Inteligentny zegarek SmartGPS SMW01 może nie jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem z tej kategorii, ale posiada najważniejsze opcje i co najważniejsze dostępny jest w przystępnej cenie.

SmartGPS SMW01 posiada minimalistyczne, stalowe, kwadratowe obramowanie emanujące elegancją – w przeciwieństwie do niektórych tanich produktów. Producent dodaje do zestawu brązowy i czarny pasek, przy czym moim zdaniem czarny jest znacznie bardziej uniwersalny i lepiej współgra ze srebrną kopertą. Zegarek może być noszony zarówno przez osoby lubiące elegancję jak i sportowy styl.

Bateria powinna wystarczyć na ponad dzień monitorowania aktywności oraz odbierania powiadomień ze smartfona. Parowanie odbywa się za pomocą modułu Bluetooth i nie powinniście mieć problemu z szybką synchronizacją kontaktów, czy wiadomości SMS z iPhone’a czy smartfona z Androidem.

W Ustawieniach nie są przetłumaczone wszystkie opcje, ale nie są skomplikowane i bardzo szybko można zorientować do czego służą. Domyślnie wyłączona jest opcja wzbudzania wyświetlacza przy podniesieniu ręki – warto ją włączyć, aby widzieć godzinę i powiadomienia bez konieczności każdorazowego wciskania przycisku.

SmartGPS SMW01 - srebrny (pasek brązowy i czarny)

Powiadomienia o SMS-ach i połączeniach przychodzących

Sprawdzanie wiadomości, powiadomień o połączeniach przychodzących pozwalają być na bieżąco – bez konieczności włączania smartfona. Można ustawić przydatną funkcję powiadomień o nowych wiadomościach SMS i przeczytać je na wystarczająco dużym (1,22 cala) ekranie dotykowym. Menu nie jest skomplikowane i bardzo łatwo można nawigować dzięki szybkiej responsywności uradzenia, które nie jest przeładowane opcjami i aplikacjami.  Za pomocą podświetlanych ikonek na wyświetlaczu użytkownik jest informowany o nadejściu wiadomości SMS lub połączeniu przychodzącym.

Dużą zaletą tego modelu jest możliwość odbierania połączeń i prowadzenie rozmowy przez zegarek w trybie głośnomówiącym.

Przeczytaj także: Chińskie smartwatche dla niezdecydowanych

Monitorowanie snu i kroków

Funkcja monitorowania snu pozwala zadbać o zdrowie i kontroluje nasz stan wypoczęcia. Krokomierz z kolei umożliwia śledzenie aktywności oraz zliczanie przebytego w ciągu dnia dystansu – w ustawieniach należy wybrać system metryczny, aby odległości były podawane w kilometrach.

Odtwarzacz muzyczny i robienie zdjęć

Za pomocą zegarka można kontrolować odtwarzacz muzyczny na telefonie, możliwe jest także robienie zdjęć telefonem komórkowym, wciskając jedynie przycisk na zegarku.

W przypadku iPhone’a odtwarzacz rozbrzmiewa muzyka z Apple Music, a na Androidzie z biblioteki utworów. Dzięki modułowi Bluetooth można połączyć zegarek ze słuchawki bezprzewodowymi. Na zegarku można wygodnie regulować głośność i sterować miniodtwarzaczem (przewijanie utworów, play, pauza, stop).

SmartGPS SMW01 na ręku

Najważniejsze funkcje i cechy zegarka SmartGPS SMW01:

 • wyświetlacz IPS 1,22”,
 • bateria 280 mAh,
 • łączność bezprzewodowa Bluetooth,
 • powiadomienia: SMS, o nadchodzącej rozmowie,
 • sterowanie aparatem fotograficznym w telefonie,
 • odtwarzanie muzyki,
 • dyktafon, alarm, krokomierz, stoper, budzik, kalendarz,
 • współpracuje ze smartfonami z systemami iOS i Android,
 • menu w języku polskim (częściowe),
 • w zestawie dodatkowy pasek w kolorze czarnym oraz ładowarka magnetyczna,
 • cena: około 349 zł,
 • gwarancja: 24 miesiące.

Ładowarka smartwatcha SmartGPS SMW01

Podsumowanie

Jak widać, nawet niedrogie urządzenie może wiele i z pewnością ucieszy wielu początkujących użytkowników. Nie jest to smartwatch dla harduserów, którzy chcą eksperymentować i instalować wiele aplikacji. Na SmartGPS nie zainstalujesz przeznaczonych dla zegarków appek, ale z łatwością poznasz swój aktualny poziom aktywności i będziesz mógł kontrolować swój tryb życia. Dzięki współpracy ze smartfonami z Androidem i iOS-em zawsze będziesz na bieżąco z powiadomieniami bez potrzeby wyciągania smartfona.

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę ze smartwatchem, ale nie chcesz wydawać dużo pieniędzy to ta pozycja może Cie zainteresować. Zegarek można kupić na przykład tutaj.

Zawartość opakowania ze smartwatchem SmartGPS SMW01

źródło: informacje producenta i własne