Oto wizja świata z 5G widziana oczami T-Mobile

Zapoznaj się z wizją stworzoną przez T-Mobile dotyczącą tego jak może w przyszłości wyglądać świat, w którym sieć 5G jest powszechna.

5G - The Future of Wireless [wideo]

Jeśli przedstawiona przez T-Mobile wizja na filmie „5G – The Future of Wireless”  okaże się prawdą, to wygląda na to, że będziemy żyć jak bohaterowie popularnej kreskówki Jetsonowie. Firma T-Mobile ogłosiła na początku tego tygodnia swoje plany budowy ogólnokrajowej sieci 5G w Stanach Zjednoczonych.

Dzisiaj operator komórkowy opublikował film wideo pokazujący, jak może wyglądać nasze życie, gdy sieć 5G będzie ogólnodostępna i wszechobecna. Wygląda na to, że AR (rozszerzona rzeczywistość, z ang. Augmented Reality) byłaby jedną z funkcji, której będziemy używać każdego dnia i na wiele sposobów. Od sprawdzenia rezerwacji parkingów na przedniej szybie samochodu po zakup sukni ślubnej, która będzie wyświetlać się na witrynie sklepowej. Połączenie sieci 5G i rozszerzonej rzeczywistości sprawi, że nasze życie będzie łatwiejsze i znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż mogłoby nam się wydawać.

Przeczytaj więcej o wstępnej specyfikacji technicznej sieci komórkowej 5G.

Film to także plany sieci T-Mobile na zagospodarowanie wygranej w przetargu FCC w USA częstotliwości 600 MHz. . Innymi słowy, ta koncepcja jest przykładem jak w świecie z 5G interaktywne i bardziej smart staną się nasze miasta, domy i miejsca pracy.

Prezes T-Mobile John Legere powiedział, że komercyjnie sieć 5G może być uruchomiona dopiero za kilka lat. Dostępność i szerszy zasięg sieci może nastąpić najwcześniej w 2020 roku. Już teraz możesz spojrzeć w przyszłość oglądając poniższe wideo:

źródło: T-Mobile via PhoneArena