„Wilds” to nowa, bardziej ambitna gra twórców „Dots”

Czwarta gra mobilna twórców serii gier o kropkach pt. „Wilds” ma zostać wydana jeszcze w tym roku i łamie dotychczasową konwencję.

Gra mobilna „Wilds”

Gra mobilna zatytułowana „Wilds” zostanie wydana dopiero pod koniec 2017 roku, ale udostępniono jej już pierwszą zapowiedź. Teaser został wyreżyserowany przez Radical Friend (odpowiedzialni m.in. za reżyserię wideoklipów do utworów zespołu Yeasayer), a za choreografię odpowiadała Jasmine Albuquerque-Croissant.

Chief Creative Officer Patrick Moberg stwierdził, że w Wilds stworzono „zupełnie nieliniowe” doświadczenie. Wiceprezes ds. projektowania gier David Hohusen opisał Wilds jako połączenie gry logicznej z mechaniką gry Dots, gdzie gracze łączą kropki ze sobą, aby znikały. Tym razem jednak gracze będą mieli do czynienia z tym doświadczeniem w znacznie szerszym świecie i historii.

Według prezesa Paula Murphy’iego, pomysł na stworzenie Wilds pojawił się w 2015 roku, dopiero po utworzeniu Dots&Co. Ambicje twórców związane z nową grą sa ogromne, o czym świadczy też czas jaki poświęcono na rozwój tego tytułu.

Oficjalna strona internetowa gry znajduje się pod adresem wilds.com, gdzie można zostawić adres e-mail, aby zostać poinformowanym o premierze gry.

Oto oficjalny zwiastun gry Wilds:

Jakie są Wasze wrażenie? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: The Verge