Nowa bankowość internetowa T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank udostępnia dla swoich klientów całkowicie nową, przeprojektowaną bankowość internetową.

T-Mobile Usługi Bankowe - nowa bankowość internetowa

W październiku zeszłego roku, klienci T-Mobile Usługi Bankowe otrzymali nową aplikację mobilną. Od dzisiaj, od godziny 8.00 rano T-Mobile Usługi Bankowe, wspólny projekt Alior Banku i operatora komórkowego T-Mobile, udostępnia klientom całkowicie nową bankowość internetową. Klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogą zarządzać swoimi finansami w łatwy i wygodny sposób za pomocą dowolnego urządzenia: komputera, tabletu i smartfona.

Nowy system bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe jest oparty o koncepcję omnichannelu. Oznacza to, że jego wygląd i sposób nawigacji są spójne z udostępnioną w ubiegłym roku aplikacją mobilną, dzięki czemu klienci mogą korzystać z rozwiązania w taki sam sposób na każdym urządzeniu.

Serwis został wykonany w technologii Responsive Web Design (RWD), która zapewnia komfort użytkowania zarówno na komputerze, jaki i tablecie czy smartfonie.

Po aplikacji mobilnej reprezentującej nową jakość na rynku, udostępniamy naszym klientom równie nowoczesny i zaawansowany system bankowości internetowej – mówi Magdalena Proga-Stępień, dyrektor Departamentu T-Mobile Usługi Bankowe. Podejście do projektowania tego systemu było w pełni zorientowane na użytkownika. Wymagało szczegółowych badań na każdym etapie procesu, ale dzięki temu oddajemy do dyspozycji Klientów rozwiązanie, które pod względem użyteczności znacznie wyprzedza rozwiązania konkurencyjne.

Omnichannel w T-Mobile Usługi Bankowe

Zalety i nowości w serwisie transakcyjnym T-Mobile Usług Bankowych

Nowa bankowość internetowa T-Mobile Usługi Bankowe ma sporo zalet:

  • Szybsze i bezpieczniejsze logowanie: dzięki dwuskładnikowej autoryzacji,  zamiast przepisywać kody SMS żeby potwierdzić przelew – wystarczy wcisnąć przycisk w zaktualizowanej dzisiaj aplikacji mobilnej na smartfony.
  • Ekran główny automatycznie dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Prezentuje raz mniej, a raz więcej informacji  – w zależności od tego , z jakich i ilu produktów w danej chwili klient korzysta. Najważniejsze funkcje są zawsze w zasięgu ręki.
  • Skróty operacji: podręczny guzik, dobrze znany z aplikacji Google’a, daje dostęp do najczęściej wykorzystywanych operacji.
  • Informacja o kwocie wykonanych transakcji kartą potrzebnej, aby uniknąć opłat: jeśli w ofercie, z której skorzystałeś jest na przykład opłata warunkowa za kartę, to zawsze będziesz wiedział czy warunek już spełniłeś, albo co jeszcze należy zrobić, żeby go spełnić
  • Moduł powiadomień umożliwia otrzymywanie informacji o wybranych zdarzeniach na telefon, takich jak choćby otrzymanie przelewu z wynagrodzeniem.
  • Przelewy grupowe: to idealny sposób na płacenie rachunków choćby za gaz, wodę i prąd – wszystkich na raz.
  • Wyszukiwarka: istotnym udogodnieniem jest zaawansowana globalna wyszukiwarka, która pozwala na szybkie znalezienie nie tylko transakcji czy odbiorcy, ale też szablonów, wiadomości i funkcji systemu.
  • Informacja o opłacie za kartę - T-Mobile Usługi Bankowe

Bezpieczeństwo nowej bankowości internetowej

Obok wygody użytkowania nowa bankowość internetowa wyróżnia się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Metodę dwuskładnikowej autoryzacji można wykorzystać nie tylko do wykonywania przelewów, ale także do logowania do bankowości internetowej. Należy wtedy podać hasło, a następnie potwierdzić tożsamość przy użyciu aplikacji mobilnej. Z kolei dzięki możliwości stworzenia indywidualnego identyfikatora do logowania, nie trzeba zapamiętywać długiego i skomplikowanego ciągu cyfr. Wystarczy wpisać wybraną przez siebie frazę czyli tzw. alias, co znacznie ułatwi dostęp do konta.

Nowy system bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe wpisuje się w ogłoszoną w tym roku przez Alior Bank strategię „Cyfrowego buntownika” na lata 2017-2020. Jej głównym celem jest przeprowadzenie klientów w bezpieczny i przyjazny sposób przez rewolucję technologiczną.

Platforma będzie dalej rozwijana. Niebawem wprowadzone zostaną kolejne użyteczne udogodnienia. W dalszym ciągu można korzystać ze starego systemu transakcyjnego. Nowa platforma dostępna jest pod adresem: system.t-mobilebankowe.pl

źródło: informacja prasowa