Generacja Z korzysta ponad 3,5 godz. dziennie z internetu na smartfonach

Młode pokolenie, należące do tzw. generacji Z spędza ponad 3,5 godziny na korzystaniu ze smartfonów każdego dnia – ten czas stale rośnie.

Czas spędzany na smartfonach online przez generację Z

Internauci w wieku 16-20 lat, czyli tzw. generazja Z korzysta coraz więcej czasu na smartfonach kosztem komputerów i tabletów. Przyjrzyjmy się, jak obecnie wyglądają statystyki korzystania z tych urządzeń.

To, że generacja Z może stać się pierwszym pokoleniem ery smartfonowej nie jest specjalnym zaskoczeniem. Są to bowiem urządzenia z których najczęściej i najdłużej korzystają, aby skorzystać z internetu. Użytkownicy w tej grupie wiekowej w 96 proc. posiadają smartfona, a każdego dnia spędzają średnio 3 godziny 38 minut online na tych urządzeniach – prawie 50 minut dłużej niż przeciętny internauta.

Co najważniejsze, oznacza to, że Gen Z to pierwsze pokolenie, które spędza więcej czasu na smartfonach niż na wszystkich innych urządzeniach. To nie znaczy, że komputery osobiste/laptopy/tablety są dla nich całkowicie zbędne – wciąż stanowią 3,5 godziny dziennie czasu online – ale jest to wciąż o 25 minut mniej niż średnia światowa wszystkich użytkowników na świecie.

źródło: GlobalWebIndex – Gen Z Spending Over 3.5 Hours on Mobiles Daily