iPhone 8 (X Edition) może mieć podwójną baterię

W sieci pojawiły się kolejne rzekome schematy nowego iPhone’a 8 (X Edition), na których widoczna jest podwójna bateria w kształcie litery L oraz Touch ID w ekranie.

Rzekomy schemat iPhone'a 8 (X Edition)

Powyższe schematy wnętrza nowego iPhone’a 8 to kolejne rzekome przecieki, które trafiły do sieci. Niezależnie od tego, czy są prawdziwe, czy też nie pokazują wewnętrzny układ komponentów, który może mieć coś wspólnego z prawdą.

Obrazy wskazują, że nowy iPhone nie miałby portu USB-C, ponieważ na dole urządzenia widoczny jest wejście na złącze Lightning. Inne rzeczy, które możemy wywnioskować z obrazów, rzekomo uzyskanych ze źródła z Foxconn, obejmują baterię w kształcie litery L, wyświetlacz z funkcją True Tone, podobną do tej zastosowanej w  iPadzie Pro o przekątnej 9,7 cala.

Na rysunkach pokazano dwuczęściową baterię zaznaczoną kolorem żółtym i pomarańczowym, o których wspominał w lutym tego roki analityk KGI, Ming-Chi Kuo. Według doniesień nowy iPhone 8 będzie miał baterię o pojemności 2700 mAh. Poniżej akumulatora znajduje się silnik Taptic Engine i nowe elementy wymagane dla 3D Touch. Część purpurowa odpowiedzialna byłaby za Touch ID. Port Lightning jest widoczny na dole schematu.

Na rysunku pokazano również, że iPhone 8 może mieć dwa głośniki u dołu (część zielona), w przeciwieństwie do iPhone’a 7, który posiada tylko jeden głośnik na dole i słuchawkę na górze, aby utworzyć dźwięk stereo. Urządzenie powinno mieć 7,1 mm grubości i pionowo ustawioną podwójną kamerę, która wystaje z tyłu.

Różowa sekcja w prawym dolnym rogu oznacza bezprzewodowe elementy ładujące. Obudowa miałaby być podobna do tej wykorzystanej w Apple Watchu i może być wykonana ze stali nierdzewnej. Wczoraj pojawiły się takie zdjęcia w sieci, ale jeśli tak miałby wyglądać nowy iPhone, to mogłoby oznaczać, że Jony Ive wziął sobie roczny sabatical i nie nadzorował tego dizajnu…

Rysunki zostały utworzone ręcznie z rzekomych prototypów urządzenia. Pamiętajcie jednak, że na wszelkiego rodzaju doniesienia trzeba patrzeć z dystansem, bo choć mogą mieć coś wspólnego z prawdą, to niekoniecznie muszą być wdrożone w nowym iPhone;ie.. Wszystkiego dowiemy się jesienią tego roku.

źródło iDownloadBlog via  iGeneration (Google Translate) i Benjamin Gaskin na Twitterze