Znamy nominowane aplikacje do Google Play Awards 2017

Google ogłosiło nominowane aplikacje mobilne do 12 kategorii konkursu Google Play Awards 2017 – finalistów poznamy podczas I/O 2017.

Google Play Awards 2017

Za kilka tygodni odbędzie się konferencja Google I/O 2017 podczas której zaprezentowane zostaną nowe produkty Google’a oraz wręczone zostaną nagrody w konkursie Google Play Awards 2017. Nie wiem, czy te nagrody mają wielkie znaczenie, bo kto pamięta jakie aplikacje wygrały w zeszłym roku?

Być może ten rok będzie inny? Wśród 12 kategorii znalazły się najlepsze gry, najlepsze aplikacje, najlepsze aplikacje społecznościowe, najlepsze aplikacje dla dzieci i tak dalej. W każdej z nich wyróżniono pięć nominowanych pozycji, z których najlepszy zostanie wyłoniony podczas I/O 2017 – a dokładnie w czwartek 18 maja o godzinie 6:30 pm czasu lokalnego.

Przeczytaj także: Nominowani do Google Play Awards 2016

Proces nominacji i przyznawania nagród odbywa się wewnętrznie w Google’u, więc ciężko przewidywać jakie kryteria wpłyną na wyłonienie zwycięzców. Z wpisu na Android Developers Blog można się domyślać, że ​​na wybór aplikacji miały wpływ: „wysoki ranking w sklepie Google Play, wydajność techniczna i świeżość aplikacji”.

Niektórzy nominowani znaleźli się w dziwnych kategoriach, na przykład „Lineage 2 Attack (Revolution)” umiejscowiono w  kategorii gier (?). W kategorii indie games można jednak bardzo dobre tytuły.

Pełna lista nominowanych do nagród Google Play Awards 2017:

Nominowane aplikacje i gry mobilne do Google Play Awards 2017
Nominowane aplikacje i gry mobilne do Google Play Awards 2017

Pełną listę nominowanych i kategorii znajdziesz w sklepie Google Play.

źródło: Google via Android Police