Clips – nowa aplikacja do udostępniania filmów i zdjęć

Firma Apple zapowiedziała dzisiaj wydanie nowej aplikacji mobilnej Clips na iOS-a do udostępniania filmów i zdjęć w serwisach społecznościowych.

Aplikacja Clips (Apple, iOS)

Oprócz specjalnej edycji iPhone’a 7 oraz nowych iPadów, firma Apple zapowiedziała wydanie nowej aplikacji mobilnej Clips na urządzenia z systemem iOS. Dzięki aplikacji, właściciele iPhone’ów będą mogli dzielić się ze znajomymi filmami i zdjęciami w sieciach społecznościowych.

Aplikacja Clips będzie dostępna do pobrania ze sklepu App Store za darmo i wydaje się być efektem wielomiesięcznej pracy, o której pojawiało się już wiele pogłosek. Jednak wygląda na to, że nie będzie to konkurencja dla Instagrama czy Snapchata.

Aplikacja będzie miała bardzo zbliżony interfejs do wszystkich tego typu aplikacji, w których nagrywamy filmy lub zdjęcia i udostępniamy je dalej w naszej sieci. W aplikacji Clips będzie można zrobić zdjęcie lub nagrać film, albo zaimportować z rolki aparatu. Użytkownicy mają do wyboru wiele narzędzi do wyboru, dzięki którym ubarwnią swoje nagrania: żywe tytuły, filtry, naklejki i nakładki, wszytko po to, aby uzyskać wyjątkowy i oryginalny efekt.

Wyjątkową funkcją są napisy Live Titles, pozwalające łatwo tworzyć animowane napisy. Ich treść dyktujesz w trakcie kręcenia wideo. Masz do wyboru wiele różnych stylów, a każdy będzie idealnie zsynchronizowany z Twoim głosem.

Live Titles w aplikacji Clips
Live Titles w aplikacji Clips

Co ciekawe klipy wideo mogą mieć długość do 30 minut, z których można skleić nawet godzinny film. Stworzone materiały za pomocą Clips mogą być udostępniane w sieciach społecznościowych, na przykład na YouTube’ie, Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Apple zrobiło niezły ruch i celowo nie wydało swojej sieci społecznościowej do udostępniania mediów, dając użytkownikom narzędzie do udostępniania ich w dowolnym miejscu w sieci. Niezależnie od tego, czy appka będzie oferować narzędzia, których nie ma konkurencja czy nie, to ciekawe, czy ludzie uznają ją za wartościową, aby korzystać z niej regularnie – czas pokaże.

Clips będzie dostępna w sklepie App Store w kwietniu i będzie działać na urządzeniach z systemem iOS 10.3 lub nowszym. Nowa aplikacja będzie dostępna w 36 krajach w tym w Polsce.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie apki.