Radio Player Audials – słuchaj ponad 80 tys. internetowych stacji radiowych

Dzięki aplikacji mobilnej Radio Player od Audials możesz słuchać tysiące najlepszych stacji radiowych na swoim smartfonie.

Audials Radio Player

Radio odgrywa istotną rolę w komunikacji, dostarcza informacji w czasie rzeczywistym i jest transmitowane 24 godziny na dobę. Gdy nie masz dostępu do innych mediów komunikacyjnych, takich jak telewizja i internet, albo po prostu chcesz lub możesz w danej chwili tylko słuchać – radio staje się niezawodnym medium.

Stacje radiowe nadają cały czas, masz do wyboru rozmaite stacje tematyczne, na przykład z rozmaitymi gatunkami muzyki – niejednokrotnie, to dzięki radiu trafiasz na wyjątkowych artystów i piosenki, których nigdy byś nie znalazłbyś.  Radio powie jaka jest pogoda i sytuacja na drodze w Twoim mieście no i co tam panie w polityce w Polsce i na świecie :) Pomimo rozmaitych aplikacji do streamowania i słuchania muzyki cyfrowej, stacje radiowe grają największe hity w różnych gatunkach muzyki i co najważniejsze jesteś na czasie.

Dzięki postępowi technologii, szybkiemu i powszechnemu internetowi smartfon  staje się odbiornikiem radiowych,dzięki któremu możemy odbierać internetowe stacje radiowe z całego świata.

Jedną z aplikacji, obok popularnej TuneIn Radio jest Radio Player Audials, która zapewnia dostęp ponad 80 000 stacji radiowych. Audials Radio Player to bezpłatna aplikacja do słuchania radia FM i eksplorowania rozmaitych kultur i gatunków muzycznych. Dostępna jest za darmo na iOS-a oraz Androida. Aplikacja ma ponad milion pobrań i cieszy się coraz większa popularnoscią, a to za sprawą ciekawych funkcji i dostępności stacji.

Audials Radio jest bardzo prosta w obsłudze – wystarczy pobrać i otworzyć aplikację, aby zacząć słuchać wybranego radia. Nie musisz zakładać konta, choć warto to zrobić, aby zapisać swoje ulubione stacje i korzystać z funkcji synchronizacji.

Przeczytaj także: TOP 15 mobilnych aplikacji muzycznych

Po wybraniu stacji, w zależności od prędkości internetu, rozpocznie się krótkie buforowanie, zanim zacznie się streaming audio. Dodatkowymi, ciekawymi funkcjami aplikacji są budzik i timer, korektor dźwięku i funkcja nagrywania – wszystko to sprawia, że aplikacja jest naprawdę atrakcyjną pozycją – nie tylko zwykłym odtwarzaczem do radia internetowego.

Audials Radio Player (screen) Audials Radio Player (screen)

Zalety aplikacji Audials Radio:

  • przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika,
  • funkcja zap – aplikacja widzisz czego słuchasz i sugeruje podobne stacje radiowe,
  • budzik i regulator czasu pracy działają dobrze i są łatwe w obsłudze,
  • dostęp do zapamiętanej muzyki i filmów wideo,
  • nagrywanie utworów z radia,
  • strumieniową audio do odbiorników Airplay,
  • ponad 80 000 stacji radiowych z całego świata w różnych gatunkach.

Wady:

  • korektor dźwięku nie działa tak jakbyśmy tego oczekiwali,
  • nagrany dźwięk można odtworzyć tylko w aplikacji,
  • niewykorzystane miejsce w trybie poziomym aplikacji.

Podsumowując, aplikacja wygląda solidnie i działa sprawnie. Jest bardzo dobrze przemyślana i posiada prosty interfejs użytkownika. Funkcje urządzeń peryferyjnych sprawiają, że aplikacja jest wyjątkowa. Istnieje kilka drobnych problemów, które można pominąć, bo Audials Radio daje naprawdę inny poziom doświadczenia korzystania z internetowego radia FM.

Aplikację pobierzesz za darmo ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Audials