Prima Aprilis, czyli najlepsze żarty na 1 kwietnia w internecie

W tym roku z okazji 1 kwietnia (Prima Aprilis) możecie natrafić na wiele technologicznych żartów, które przygotowały firmy i internauci, oto najlepsze z nich.

Google Gnome (Prima Aprilis)

Prima Aprilis jest dniem, w którym do niektórych informacji należy podchodzić z przymrużeniem oka. Także wiele firm technologicznych przygotowało się do 1 kwietnia ze swoimi żartami.

Google zawsze robi świetną robotę, w zeszłym roku na przykład zażartowało z Pokémonów w Google Maps czy też z inteligentnej skrzynki pocztowej, ale jest też kilka z innych firm, o których warto wspomnieć. Oto najbardziej dziwne żarty technologiczne z Prima Aprilis 2017, związane z nowymi technologiami i internetem.

Google Gnome

Jednym z produktów Google, który pojawił się w sprzedaży w zeszłym roku było Google Home – inteligentny asystent domowy z Asystenetm Google w cenie ok. 129 dolarów. Teraz firma zaprezentowała urządzenie  o nazwie Google Gnome, zewnętrzną wersję Google Home :)

Google Gnome’owi możesz zadawać pytania o warunki pogodowe, pozwolić sobie na kontrolę kosiarki i innych narzędzi, a nawet możesz ubierać go w akcesoria.

Google Gnome ma swoją stronę internetową w sklepie Google Store, ale niestety nie można go kupić. Google Gnome, czyli przypominający krasnala Google Home w płaszczu przeciwdeszczowym. Obejrzyjcie koniecznie poniższy klip wideo:

Oto warianty tego prześmiesznego krasnala ogrodowego :)

Rodzaje Google Gnome'a

Pani Pac-Man w Mapach Google

W kwietniu 2015 roku Google dodało grę Pac-Man do Map Google i Ingress. W tym roku Pani Pac-Man (Mrs. Pac-Man) wkracza do Map Google’a. W zależności od regionów świata od 1 kwietnia nowy przycisk Pac-Man jest widoczny w aplikacji mobilnej. Musisz teraz kontrolować panią Pac-Man po realnych ulicach miasta i oczywiście wyprzedzić duchy.

Mrs. Pac-Man w Mapach Google (Warszawa) - screen Mrs. Pac-Man w Mapach Google (Warszawa) - screen

Klawiatura „Bubble Wrap” firmy Google

Żart japońskiego oddziału Google’a jest całkiem zabawny – jest to bąbelkowa klawiatura Bubble Wrap. Ideą jest dotykanie pęcherzyków na arkuszu folii bąbelkowej w celu utworzenia słów, a następnie odczytanie z arkusza wiadomości :) Niektóre są nawet zapachowe.

(film dostępny z angielskimi napisami)

Google Wind

Oddział Google’a w Holandii zamieścił także swój własny primaaprilisowy filmik pt. „Google Wind”. Chodzi o to, aby używać technologii do sterowania pogodą, wykorzystując słynne holenderskie wiatraki. Przyznam, że ten filmik jest całkiem fajny.

Netflix Live i Bitwa na dubbingi

Z okazji 1 kwietnia Netflix ma zaszczyt przedstawić „Netflix Live”. Poniżej możesz obejrzeć wideo, jeśli masz wykupioną subskrypcję.

Bitwa na dubbingi powered by Netflix na żywo tylko w naEKRANIE.pl – Klub Komediowy Netflix a w nim bitwa na dubbingi na żywo tylko na fanpage’u naEKRANIE.pl na Facebooku dzisiaj wieczorem będzie transmisji na żywo.

Oto przedsmak tego co nas czeka o 19.00:

T-Mobile ONEsie

Żart od T-Mobile to „ONEsie” czyli pokrywający całe ciało inteligentny kombinezon z wbudowanym punktem dostępowym 4G LTE. Możesz kupić go za 40 dolarów, ale nie spodziewaj się technologicznego wow – taki żarcik.

Hulu Hu

Wraz z twierdzenie że ludzka koncentracja „spadła do ośmiu sekund“, Hulu wydało „Hu”. To tylko biblioteka krótkich klipów z istniejącej zawartości Hulu, które można obejrzeć posiadając konto w serwisie Hulu.

Jest to prawdopodobnie najmniej odjechany żart na liście – może się uda w przyszłym roku?

hulu hu

Napój OnePlus Dash

OnePlus jest naprawdę dumny ze swojej funkcji Dash Charge. Z okazji dnia żartów firma wyprodukowała prawdziwe napoje typu Dash Charge. Tutaj znajdziesz oficjalna stronę napoju od OnePlus: oneplus.net/pl/dash-energy

https://youtu.be/8FrWjko9Io4

Lyft Mono

Lyft z kolei ogłosiło „Lyft Mono”. Jest to rękawiczka, przypominająca nieco Nintendo Power Glove. Ten gag jest rzeczywiście prawdziwy, ale rękawica już nie – kiedy już ją włożysz i pobierzesz aplikację… zobacz koniecznie poniższe wideo. Możesz się zarejestrować się tutaj, aby uzyskać szansę na otrzymanie rękawicy Lyft Mono (sic!)

https://youtu.be/VP1Q5v0MT-4

Honor BFF

Wszyscy potrzebujemy pewnego wzmocnienia i dowartościowania, prawda? Honor też tak myśli i stworzył Honor BFF. Ten wymyślony telefon używa sztucznej inteligencji i uczenia się maszynowego do… dawania komplementów i motywacji w działaniu. Mam nadzieję, że działa pod Androidem 7.1 Nougat. :)

Szczegóły w oficjalnym sklepie ze smartfonami.

Honor BFF

Google Haptic Helpers

To chyba jeden z moich ulubiony żartów do tej pory. Aby stworzyć bardziej realistyczne doświadczenie wirtualnej rzeczywistości, możesz zaplanować „pomocnika haptycznego” (Google Haptic Helpers), aby pomóc stworzyć bardziej realistyczne środowisko. Po prostu obejrzyj ten film, jest zabawny.

Amazon Petlexa

Jak sama nazwa wskazuje, Petlexa jest to wersja asystenta Alexa Amazonu dla Twoich zwierząt domowych.

Contour od SlickWraps

Podłączenie skóry do smartfona lub tabletu to skomplikowana sprawa. Z okazji 1 kwietnia SlickWraps przedstawia „Countour” – maszynkę, która rozpryskuje skórę na urządzeniach. Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy to jest żart czy tez nie, ale strona dla tego urządzenie w sklepie internetowym SlickWraps istnieje…

https://youtu.be/Tspzf_BwXmE

G-Assist NVIDIA GTX

Ile razy grałeś w grę online, a ktoś przerywał Ci w rozgrywce? NVIDIA udostępniło „G-Assist”, dysk flashowy, który może zająć Twoje miejsce w grze, gdy jesteś zajęty.

Może również pomóc pokonać bossów, a także dostarcza okresowe przypomnienia o spożyciu napojów energetycznych. Więcej informacji i wideo możesz znaleźć tutaj.

Nvidia GTX G-Assist

Centrum danych Google’a na Marsie

To centrum „stworzono” do przechowywania ważnych danych i kopii zapasowych – ale tylko na Prima Aprilis :) Firma Google ogłosiła dzisiaj na swoim blogu Google Cloud Platform pierwsze międzyplanetarne centrum danych, o nazwie „Ziggy Stardust”. Znajduje się ono w kraterze Gale na Marsie, przechowuje dane z Ziemi, aby zapobiec nieodwracalnej utracie podczas katastrofy planety. Google ma nadzieję zakończyć budowę centrum przetwarzania danych do 2018 roku.

Centrum danych na Marsie (Google)

W czasie pisania tego wpisu jest dopiero 10.00 rano w sobotę 1 kwietnia, więc na pewno zobaczymy więcej ciekawych żartów w ciągu dnia.

Daj koniecznie znać w komentarzach, jeśli natrafisz na ciekawy wkręt w sieci z okazji 1 kwietnia!

źródło: Android Police – April Fools’ Roundup: All the jokes from around the web