Apple bada możliwość używania iPhone’a do zasilania laptopa

Firma Apple prowadzi badania nad użyciem iPhone’a lub iPada do zasilania laptopa – czy takie rozwiązanie ma sens i jak miałoby działać?

iPhone jako dodatkowe źródło zasilania laptopa

Pomysł użycia smartfona do zasilania komputera nie jest nowy – widzieliśmy już takie przymiarki zastosowane przez firmy HP i Motorolę, ale żaden nie został wprowadzony do sprzedaży. Ale to nie powstrzymuje Apple’a od rozważenia wprowadzenia takiego pomysłu w życie.

USPTO opublikowało patent Apple’a złożony dziś rano z wyszczególnieniem sposobu, w jaki iPhone lub iPad mógłby zostać wykorzystany do zasilania komputera przenośnego. Jak zwykle, opatentowany pomysł nie zakończy się przekształcaniem go w rzeczywisty produkt (pierwotnie został złożony w zeszłym miesiącu). Ale daje nam to do myślenia, jak Apple postrzega przyszłość urządzeń przenośnych.

Zgłoszenie patentowe ujawnia wiele szczegółów na temat tego rozwiązania. Jedno z urządzeń przedstawionych na załączonej grafice posiada nawet obok gładzika specjalne gniazdo, w którym można umieścić iPhone’a. Oprócz dodatkowego zasilania iPhone służy także jako w pełni użyteczny gładzik.

Inną koncepcją jest wsuwanie iPada w obszarze ekranu, jako dodatkowe akcesorium. Oba pomysły mogą się wydać nieco szalone, ale warto rozważyć nowe sposoby korzystania ze sprzętu mobilnego wydanego przez firmę Apple.

iPad jako dodatkowe źródło zasilania laptopa

Zarówno iPhone, jak i iPad z każdym rokiem są coraz szybsze, a tak potężne akcesorium może prowokowac Apple’a do tworzenia intrygujących sposobów na walkę z pojawieniem się laptopów przenośnych wyposażonych w ekran dotykowy.

Żyjemy w świecie, w którym urządzenia mobilne posiadają coraz więcej innowacji i funkcji, stąd Apple musi wyjść z nowymi pomysłami, których nie ma jeszcze konkurencja. Nadszedł czas, aby firma Cupertino spróbowała czegoś nowego.

źródło: Engadget – Apple explores using an iPhone or iPad to power a laptop