Apple zakupiło popularną aplikację Workflow

Firma Apple zakupiła popularną aplikację mobilną Workflow do automatyzacji zadań dla urządzeń działających pod systemem iOS.

Aplikacja mobilna Workflow

Transakcja zakupu aplikacji Workflow przez Apple’a została sfinalizowana dzisiaj za nieokreśloną sumę. Aplikacja mobilna Workflow została wydana w 2014 r. Jest to narzędzie do automatyzacji, które umożliwia użytkownikom tworzenie różnorodnych reguł i zasad, aby system i aplikacje wykonywały określone zadania. Może to być na przykład tworzenie plików GIF z serii zdjęć, pobieranie zdjęć z witryny sieci Web, tłumaczenie artykułów, publikowanie zdjęć do wielu sieci społecznościowych naraz, obliczanie wskazówek i wiele innych.

Program jest wyposażony we wbudowaną galerię, która umożliwia szybkie wyszukiwanie i używanie szerokiej gamy zadań do automatyzacji. W aplikacji można tworzyć także własne automaty.

Zwykle aplikacje przejęte przez Apple’a znikają ze sklepu App Store, ale Workflow pozostanie dostępny i to w dodatku zupełnie za darmo. Galeria będzie nadal aktualizowana regularnie, podobnie jak integracja z aplikacjami.

Poza zakupem aplikacji i przejęcia zespołu Workflow nie jest jasne, co Apple zrobi z Workflow w przyszłości i czy będzie wbudowana w przyszłe wersje systemów iOS i macOS, ale jest to całkiem możliwe. Serwis TechCrunch przypuszcza, że ​​może być używana obok Siri w przyszłości lub może być podstawą dla potężnych narzędzi automatyzacji dla iPada.

Screen aplikacji mobilnej Workflow Screen aplikacji mobilnej Workflow

Workflow można teraz pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store.

Pobierz aplikację w sklepie App Store