Kindle na iOS-a dostało w końcu funkcję „send to kindle”

Aplikacja mobilna Kindle na urządzenia z systemem iOS dodaje rozszerzenie „send to kindle” w Safari, pozwalające wysyłać artykuły internetowe na czytnik.

Send to Kindle (Amazon)

Amazon oczywiście już obsługuje zapisywanie zawartości internetowej i wysyłanie jej z poziomu przeglądarki na komputery, za pomocą adresu e-mail lub aplikacji mobilnej na Androida. Teraz funkcja „send to kindle” została dodana także do aplikacji na iOS-a, która dodaje rozszerzenie do przeglądarki mobilnej Safari na iPhone’ach i iPadach.

Dzięki przyciskowi Send to Kindle w Safari możemy zapisywać artykuły internetowe lub dokumenty znalezione w internecie wprost do aplikacji. Oznacza to, że czytnik Kindle lub aplikacja, podłączone do tego samego konta, może zastąpić znane aplikacje do odczytywania zapisanych na później treści, na przykład w Pocket lub Instapaper.

Zgodnie z opisem aplikacji w sklepie App Store, aby korzystać z nowej funkcji – która działa z dokumentami i stronami internetowymi – musisz najpierw włączyć ją w ustawieniach Safari. Aby to zrobić, wybierz przycisk Udostępnij (strzałka do góry na dolnej belce) w przeglądarce mobilnej. Następnie za pomocą przełącznika wybierz opcję Send to Kindle jako jedno z miejsc docelowych.

Od tej pory, za każdym razem, gdy nie masz czasu przeczytać artykułu na smartfonie możesz stuknąć Udostępnij, a następnie Send to Kindle, aby zapisać artykuł w aplikacji Kindle i przeczytać go później.

Send to Kindle w aplikacji Safari na iOS-a
Send to Kindle w aplikacji Safari na iOS-a

Po uruchomieniu aplikacji Kindle artykuł zostanie zapisany i wyświetlony górnej części Biblioteki. Będzie on również wyświetlany w aplikacji Kindle na dowolnej platformie, a nie tylko na iOS-ie, ale i na urządzeniach (czytnikach) Kindle. Funkcja działa podobnie jak w przypadku każdej książki elektronicznej (ebooka) wysłanej i pobieranej z Amazon Drive.

Tak wygląda przykładowy artykuł z naszego serwisu, przesłany na czytnik Kindle wprost w mobilnej przeglądarki Safari:

Przykładowy artykuł przesłany z Safari wprost na czytnik Kindle
Przykładowy artykuł przesłany z Safari wprost na czytnik Kindle

Zapisując artykuł internetowy w formacie Kindle’a, będziesz mógł robić takie rzeczy, jak dostosowywanie tekstu, czcionki, koloru strony i odstępów do własnych upodobań. Możesz także użyć innych funkcji Kindle, takich jak wyszukiwanie słów w słowniku, tłumaczenia lub wyszukiwania w Wikipedii. Dodatkowo możesz dodać zakładki, wyróżnienia i adnotacje, a także śledzić postępy w czytaniu, jak w każdym innym e-booku na Kindle’u.

Nowa funkcja jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji Kindle na  iOS-a, którą możesz pobrać, klikając na poniższy przycisk:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play