Facebook Messenger Day dostepny na całym świecie

Facebook uruchomił dzisiaj Messenger Day, czyli sklonowaną funkcję Snapchata w swoim komunikatorze mobilnym.

Facebook Messenger Day

Funkcja Facebooka Messenger Day została udostępniona od dzisiaj wszystkim użytkownikom komunikatora na całym świecie. Messenger Day zostało ogłoszone w październiku zeszłego roku i wówczas udostępniono ją ograniczonej grupie użytkowników, którzy mogli ją testować.

Messenger Day to sklonowane Historie Snapchata (Snapchat Stories), które pozwalają na publikowanie zdjęć lub filmów z całego dnia, które automatycznie znikają po 24 godzinach.

Od teraz można udostępniać swój dzień także za pomocą aplikacji Facebook Messenger. Podobnie jak w przypadku Snapchat, Messenger Day daje użytkownikom do dyspozycji całą garść filtrów i narzędzi do edycji zdjęć lub wideo, zanim zostaną udostępnione. Massenger Day ma do dyspozycji ponad 5 tysięcy różnych naklejek, motywów i efektów specjalnych.

Można je łatwo dodać do zdjęcia lub filmu, który będziemy chcieli udostępnić za pomocą komunikatora mobilnego Facebooka.  pojawiające się w rozmowach na Facebook Messenger. Jeśli wysyłamy multimedia przez komunikator, możemy łatwo dodać je do naszego dnia za pomocą jednego przycisku.

Funkcja Messenger Day dostępna jest bezpośrednio w aplikacji Messenger. Wystarczy upewnić się, czy masz zaktualizowaną aplikację mobilną i już możesz korzystać.

Czy nowość Messengera ma szansę wyprzeć konkurencyjne aplikacje?

źródło: Facebook Newsroom – Share Your Day in Messenger