[10 marca] – Dzień w historii technologii

Trzecia generacja przeglądarki Netscape, pierwsza rozmowa telefoniczna wykonana przez Alexandra Grahama Bella – taki był 10 marca w technologii.

10 marca - Dzień w historii technologii

10 marca 1876:  Bell wykonał pierwsza rozmowę telefoniczną ze swoim asystentem Watsonem

Alexander Graham Bell wykonał pierwsza w historii rozmowę telefoniczną ze swoim asystentem Watsonem. Pierwsze słowa, które padły przez telefon to: „Mr. Watson come here I want you.”

10 marca 1988: uruchomiono Uncensored Bulletin Board System (BBS)

Bulletin Board System (BBS) to serwis komputerowy, polegający na udostępnianiu na maszynie jego właściciela miejsca, gdzie można umieszczać i czytać ogłoszenia, obsługiwać własną skrzynkę pocztową, dokonywać transferu plików itp.

10 marca 1997: 3. generacja przeglądarki internetowej Netscape Browser

Netscape Communications Corporation ogłosiło trzecią generację swojej przeglądarki internetowej, aby konkurować z Microsoft Corp. Nowe oprogramowanie skupiało się na wsparciu dla ekstranetów i prywatności połączeń internetowych pomiędzy firmami.


Od tego czasu rywalizacja między Netscape’em i Microsoftem znacznie wzrosła, szczególnie, że Windows musiał być już dostępny bez przeglądarki IE jako domyślnego oprogramowania do przeglądania stron WWW.

Netscape Browser 3.0 (screen)

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj