[10 marca] – Dzień w historii technologii

Trzecia generacja przeglądarki Netscape, pierwsza rozmowa telefoniczna wykonana przez Alexandra Grahama Bella – taki był 10 marca w technologii.

10 marca - Dzień w historii technologii

10 marca 1876:  Bell wykonał pierwsza rozmowę telefoniczną ze swoim asystentem Watsonem

Alexander Graham Bell wykonał pierwsza w historii rozmowę telefoniczną ze swoim asystentem Watsonem. Pierwsze słowa, które padły przez telefon to: „Mr. Watson come here I want you.”

10 marca 1988: uruchomiono Uncensored Bulletin Board System (BBS)

Bulletin Board System (BBS) to serwis komputerowy, polegający na udostępnianiu na maszynie jego właściciela miejsca, gdzie można umieszczać i czytać ogłoszenia, obsługiwać własną skrzynkę pocztową, dokonywać transferu plików itp.

10 marca 1997: 3. generacja przeglądarki internetowej Netscape Browser

Netscape Communications Corporation ogłosiło trzecią generację swojej przeglądarki internetowej, aby konkurować z Microsoft Corp. Nowe oprogramowanie skupiało się na wsparciu dla ekstranetów i prywatności połączeń internetowych pomiędzy firmami.

Od tego czasu rywalizacja między Netscape’em i Microsoftem znacznie wzrosła, szczególnie, że Windows musiał być już dostępny bez przeglądarki IE jako domyślnego oprogramowania do przeglądania stron WWW.

Netscape Browser 3.0 (screen)