Aplikacja Facebook Video dostępna na Apple TV

Facebook udostępnił nową aplikację Facebook Video, która stworzona została specjalnie na urządzenia Apple TV 4. generacji.

Facebook Video na Apple TV

Kilka tygodni po tym jak Facebook oficjalnie potwierdził, że pracuje nad aplikacją Video na Apple TV czwartej genracji, gigant społecznościowy wydał finalną werjsę aplikacji na tvOS. Aplikację Facebooka na Apple TV można pobrać ze sklepu App Store na urządzeniu.

Facebook Video na Apple TV pozwala użytkownikom łatwo przeglądać na telewizorze udostępniane przez znajomych lub strony filmy wideo na Facebooku. Wszystkie filmy z różnych źródeł są podzielone na kategorie: Udostępnione przez znajomych, Wideo obserwowanych, Polecane dla Ciebie, Najlepsze filmy live (na żywo), Zapisane wideo, oraz Ostatnio oglądane.

Facebook Video na Apple TV (screen)

Nawigacja w aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Trzy karuzele z kategoriami pojawiają poziomo, a przesunięcie od lewej do prawej na pilocie pozwala na przeglądanie zawartości. Każdy film, który pojawia się na środku ekranu jest odtwarzany automatycznie. Jeśli film Ci się nie spodoba, możesz przesunąć w bok, aby przejść do treści, która Cię interesuje. Gdy trafisz na film, który chcesz odtworzyć, wystarczy przycisk na pilocie, aby wyświetlić wideo w trybie pełnoekranowym.

Facebook Video na Apple TV (App Store)

Aby korzystać z aplikacji, trzeba ją zainstalować  na czwartej generacji Apple TV i zalogować się na swoje konto facebookowe.