Apple dołączyło do grupy Partnership on AI

Firma Apple dołączyła do innych firm technologicznych i została członkiem grupy badawczej Partnership on AI.

Partnership on AI - członkowie (logo)

Apple opublikował swój pierwszy artykuł na temat sztucznej inteligencji w zeszłym miesiącu, a teraz firma dołączyła do utworzonej we wrześniu 2016 r. grupy badawczej Partnership on AI. Organizacja ogłosiła dzisiaj, że Apple staje się jednocześnie szóstym członkiem założycielem obok takich firm jak Amazon, Facebook, Google, IBM i Microsoft. Grupa ma na celu wspierać badania, opracowywać standardy etyczne oraz promować przejrzystość i prywatność w zakresie badań nad sztuczną inteligencją (AI , z ang. Artificial intelligence).

W dzisiejszym komunikacie partnerstwo na rzecz AI wyjaśniło, że Apple współpracowało z grupą, jeszcze zanim została ona oficjalnie założona jesienią zeszłego roku. Dopiero teraz jednak firma stała się pełnoprawnym członkiem obok innych gigantów technologicznych.

Zarząd grupy spotka się po raz pierwszy na początku lutego 2017 r. i spodziewamy się, że wkrótce dowiemy się więcej szczegółów na temat prac Partnership on AI.

Apple zobowiązało się udostępnić część swoich prac na temat AI na początku grudnia ubiegłego roku. Co ciekawe, Apple zawsze prowadziło w tajemnicy swoje badania i prace rozwojowe, teraz postanowiła to zmienić w imię zwiększenia wysiłków badawczych na temat uczenia maszynowego. W październiku 2016 r., firma z Cupertino zatrudniła Carnegie Mellona profesora informatyki z Russ Salakhutdinov, aby zintensyfikować swoje badania w obszarze sztucznej inteligencji.

źródło: Engadget via Bloomberg Technology – Apple Set to Join Amazon, Google, Facebook in AI Research Group