Samsung Galaxy S8 nie będzie miał wystającego aparatu?

Najnowszy Samsung Galaxy S8 może nie mieć wystającego obiektywu kamery – pojawiły się pierwsze przecieki na temat koreańskiego smartfona.

Poniższa grafika pojawiła się w chińskim serwisie społecznościowym Weibo i przedstawia porównanie obiektywów tylnych aparatów smartfonów Galaxy S6 z 2015 roku, Galaxy S7 z 2016 roku i nadchodzącego Galaxy S8. Jeśli grafika ma coś wspólnego z prawdą, to wygląda na to, że Galaxy S8 będzie miał kamerę schowaną w tylnej obudowie , bez wystających elementów.

Jeśli chcielibyśmy być precyzyjni, to warto zauważyć, że grubość aparatu Galaxy S6 wynosiła 1,7 mm, a w przypadku S7 mierzyła 0,8 mm. Cieżko zatem sprawdzić, czy grafika jest wiarygodna, bowiem ktoś kto ją przygotowywał nie odrobił dokładnie pracy domowej… Tym bardziej trudno uwierzyć, żeby to był fragment oryginalnej  prezentacji Samsunga. Nazwy modeli Galaxy S6, S7 i S8 na poniższej grafice zostały dopisane przeze mnie:

Galaxy S8 bez wystającego aparatu?

Według wcześniejszych przecieków Samsung Galaxy S8 miał mieć wymiary 5,51 x 2,84 x 0,28 cala (140,14 x 72,20 x 7,30 mm) – co wskazywałoby, że smartfon byłby cieńszy i krótszy niż Galaxy S7. Mówi się także o tym, że Samsung ma zamontować większy wyświetlacz w tegorocznym flagowcu.

Najnowszy Galaxy S8 może być zaprezentowany około 29 marca 2017 roku i niezależnie od jego wymiarów będzie to kolejne urządzenie Koreańczyków, które będzie miało za zadanie konkurować z iPhone’em.

źródło: phoneArena – Samsung Galaxy S8 to be dealing away with the camera bump?