15% internautów korzysta tylko ze smartfona

Prawie co siódmy internauta na świecie łączy się z internetem tylko za pomocą urządzeń mobilnych, głównie smartfona.

Według danych GlobalWebIndex większość dorosłych internautów na świecie to użytkownicy korzystający z wielu urządzeń w ciągu dnia. Tendencja przełączania się pomiędzy ekranami jest najbardziej zauważalna w krajach rozwiniętych z Wielką Brytanią na czele zestawienia (92%). Hiszpania, USA, Niemcy i Szwecja znajdują się w pierwszej piątce krajów o najwyższym udziale użytkowników wielu urządzeń podłączonych do sieci. Jednak to komputery i laptopy miały największy wpływ rozwoju internetu na tych rynkach.

Na drugim końcu zestawienia 15% internautów korzysta z internetu tylko i wyłącznie za pośrednictwem smartfona. Użytkownicy korzystających wyłącznie z mobile’a to najczęściej osoby z rynków rozwijających się, które zajmują 13 z 15 najlepszych miejsc (Singapur i Korea Południowa są jedynymi wyjątkami).

Oznacza to, że mobile ma tam fundamentalne znaczenie dla rozwoju internetowego biznesu. Dzięki niskim kosztom dotarcia, wielu ludzi z tych rejonów może mieć łatwiejszy dostęp do internetu. W krajach rozwijających się infrastruktura internetu stacjonarnego jest dosyć uboga, a internet mobilny rozwiązuje po części problem dostępności.

Zobacz jak wygląda podział internautów ze względu na urządzenie z którego uzyskują dostęp do internetu:

Udział internautów mobilnych na świecie (2016 r.)
Udział internautów mobilnych na świecie (2016 r.)
  • 79% – internauci korzystający z wielu urządzeń do łączenia się z internetem (komputery, tablety, smartfony, etc.)
  • 15% – użytkownicy posiadający tylko smartfona do łączenia się z siecią
  • 6% – osoby nieposiadające smartfona – nie miały dostępu do internetu w ciągu ostatniego miesiąca

źródło: GWI – 15% of Internet Users are Mobile-Only