YO Sperm Test – zbadaj plemniki za pomocą smartfona

Aplikacja mobilna i nakładka YO Sperm Test – to domowy zestaw do badania spermy i ruchliwości plemników bez konieczności wizyty w klinice płodności.

YO Sperm Test

Wielu mężczyzn z pewnością zadaje sobie pytanie na temat jakości swojej spermy i płodności, jednak niekoniecznie postanawia wybrać się do odpowiedniej kliniki, aby to sprawdzić. Przyczyną może być strach lub po prostu wstyd.

Jednak po długotrwałych wysiłkach partnerów przychodzi czas, że niektórzy chcą wiedzieć, czy plemniki są wystarczająco ruchliwe i silne, aby mogły zapłodnić komórkę jajową. Sprawdzenie tego wymaga zwykle wizyty w gabinecie lekarskim lub odpowiedniej klinice, w której wykonywane są odpowiednie badania. Alternatywą ma być jednak YO Sperm Test, który pozwoli wykonać badanie w zaciszu domowym.

Elektroniczny zestaw medyczny został zatwierdzony przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (ang. FDA – Food and Drug Administration) i można go zamówić przez internet w przedsprzedaży za 49,95 dolarów (ok. 210 zł).

Czym jest YO Sperm Test ⚥

W skład zestawu wchodzi aplikacja mobilna na iOS-a i Androida, zestaw do domowego testowania plemników YO Sperm Test (między innymi nakładka na smartfona, paseczki do aplikacji, pipeta, pojemniczek i inne potrzebne składniki do przygotowania próbki).

YO będzie dostępne począwszy od 1 stycznia 2017 roku i zawiera wszystko co jest potrzebne, aby zebrać próbkę nasienia i umieścić w minimikroskopie zwanym YO Clip. Urządzenie używa aparatu smartfona do przetestowania ruchliwości plemników oraz ich liczbie w próbce. Dzięki urządzeniu i aplikacji można wyświetlić powiększony obraz wideo spermy na ekranie smartfona. Test jest w 97% dokładny, a Twoje dane i wyniki testów są szyfrowane. Całe badanie jest bezbolesne, a przed przygotowaniem spermy do badania należy dokłądnie zapoznać się z instrukcją.

YO Sperm Test nakładka i zestaw na iPhone'a
YO Sperm Test nakładka i zestaw na iPhone’a

Panowie, którzy chcą pochwalić się światu, jak silne są ich plemniki będą rozczarowani, bowiem nie ma możliwości udostępniania wideo i wyników przez aplikację do innych serwisów. Nakładka YO jest zgodna z iPhone’ami (od modelu iPhone 5 do 7 – bez większych wersji Plus) oraz z Samsungiem Galaxy S6 i S7. Na stronie podano także opcję Inne modele smartfonów, w której należy wpisać nazwę swojego modelu smartfona (nie podano jednak więcej informacji w tym temacie).

Zestaw można zamawiać już w przedsprzedaży (link w źródle tego wpisu). Na początku roku każdy mężczyzna będzie miał okazję do zbadania płodności w swoim domu. Zobacz na poniższym klipie wideo, jak działa YO Sperm Test a także jak wykonać test samodzielnie w domu.

Jeśli ktoś będzie miał okazję przetestować to urządzenie i aplikację, będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami.

Twórcy urządzenia i aplikacji prowadzą także ciekawą kampanię informacyjną oraz edukacyjną „Sperm Trivia” w social mediach, która ma zachęcić panów do zbadania się pod kątem płodności, oto kilka przykładów (kliknij na grafikę, aby ją powiekszyć):

Sperm Trivia - przykłady kampanii prowadzonych na temat płodności mężczyzna w social mediach
Sperm Trivia – przykłady kampanii prowadzonych na temat płodności mężczyzna w social mediach

źródło: phoneArena via YO Sperm Test – Male Fertility Test Kit for Couples Trying to Get Pregnant