Pasjans Microsoftu na Androida i iOS-a

Firma Microsoft wydała właśnie mobilną wersję klasycznej gry Pasjans na urządzenia działające pod systemem Android i iOS.

Pasjans (Microsoft Solitaire) na Androida i iOS-a

Z pewnością pamiętacie kultową grę Pasjans (z ang. Solitaire) od Microsoftu, w która ma już ponad 25 lat. Do tej pory gra nie pojawiła się na żadnej innej platformie niż Windows. Od dzisiaj cała kolekcja gier Pasjans Microsoft Solitaire Collection jest dostępna na urządzenia z Androidem oraz iPhone’a i iPada.

Bezpłatnie można układać 5 najlepszych i najpopularniejszych pasjansów: Spider (Pająk), Klondike, FreeCell, Tripeaks i Pyramid. Bonusem są codzienne wyzwania, które mają zwiększyć grywalność oraz wbudowane wsparcie dla Xboxa Live. W grze można śledzić i poprawiać swoje osiągnięcia i brać udział w turniejach – wszystko synchronizowane jest z kontem pomiędzy Windows 10 i urządzeniami mobilnymi.

W sekcji „Codzienne wyzwania” znajdują zadania do wykonania w ramach wszystkich pieciu gier na czterech poziomach trudności. Jeśli wykonamy codzienne wyzwanie, to zdobędziemy odznaczenia i nagrody w grze.

Ekran główny gry Microsoft Solitaire (Pasjans) iOS
Ekran główny gry Microsoft Solitaire (Pasjans) iOS

Opis pięciu gier w ramach Microsoft Solitaire:

  • Klondike – ponadczasowy i klasyczny pasjans. Usuń wszystkie karty ze stołu, pobierając jedną lub trzy karty w rzucie.
  • Vegas – karty ułożone są w ośmiu kolumnach, należy usunąć wszystkie przy jak najmniejszej liczbie ruchów. Ustawianie kart kolorami lub figurami.
  • FreeCell – strategiczna wersja pasjansa, wykorzystująca cztery dodatkowe stosy do usuwania odpowiednich kart ze stołu. FreeCell nagradza graczy, którzy myślą, kilka ruchów do przodu.
  • Tripeaks – wybierz karty w odpowiedniej sekwencji, zbieraj punkty combo.
  • Piramidy – łączenie kart, które dadzą 13, aby móc usunąć je ze stołu. Należy dostać się na szczyt piramidy i usunąć jak najwięcej kart.

Wkrótce mają pojawić się dodatkowe opcje: Gwiezdny klub oraz Kompozycje. Każda z gier zawiera samouczek Jak grać, gdzie w kilku krokach wyjaśnione są szczegółowo zasady każdego z pasjansów.

Zasady gry mobilnej Pasjans

Gra na iOS-a waży 166 MB i zawiera opcjonalne zakupy, w ramach których można wykupić abonament miesięczny, aby pozbyć się reklam i podwoić premie, nagrody i inne profity. Gra wymaga systemu iOS 8.0 lub nowszego lub Androida 4.4 lub nowszego.

Pobierz Pasjansa Microsoftu ze sklepu App Store lub Google Play, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play