44% właścicieli iPhone’ów zainteresowanych jest VR

Prawie połowa osób (44%) posiadających iPhone’a wykazuje zainteresowanie technologią wirtualnej rzeczywistości (VR).

Snapchat zrobił szeroki buzz wokół wydania swoich okularów Spectacles, a teraz Apple pojawia się jako kolejne na liście firm technologicznych, które zainteresowane są wydaniem urządzenia wykorzystującego wirtualną rzeczywistość (VR – z ang. virtual reality).

Według badania GWI, aż 44% właścicieli iPhone’ów wyraża zainteresowanie technologiami VR, co sugeruje, że jest to przyzwoity poziom otwartości na nową formę technologii wśród fanów nadgryzionego jabłka. Jak można się spodziewać, największe zainteresowanie jest w najmłodszych grupach wiekowych, są to głównie mężczyźni z wyższymi dochodami.

Apple wzmacnia swoją pozycję wprowadzając zdywersyfikowane produkty do swojej oferty takie jak Apple Music czy platformę iCloud do przechowywania danych w chmurze, które są coraz bardziej istotnym źródłem przychodów.

Wprowadzenie inteligentnych okularów przez Apple’a mogłoby stać się kolejnym urządzeniem w portfolio firmy, które wpłynęłoby także na wizerunek firmy jako innowatora i prekursora w masowym wprowadzaniu nowych i przełomowych technologii.

Zainteresowanie VR (wirtualną rzeczywistością) wśród właścicieli iPhone'ów - 2Q 2016
Zainteresowanie VR (wirtualną rzeczywistością) wśród właścicieli iPhone’ów – 2Q 2016

Udział % właścicieli iPhone’ów, którzy są zainteresowani urządzeniami VR (wg wieku):

  • 16-24 lata: 47%
  • 25-34 lata: 49%
  • 35-44 lata: 43%
  • 45-54 lata: 29%
  • 55-64 lata: 23%
  • średnia dla wszystkich grup wiekowych: 44%

źródło: GlobalWebIndex – 44% of iPhone Owners Interested in VR